'
Читаєте зараз
З китайського AppStore видалили популярні месенджери на вимогу КНР: до чого це призведе

З китайського AppStore видалили популярні месенджери на вимогу КНР: до чого це призведе

Анастасія Могилевець

Компанія Apple видалила з китайського інтернет-магазину App Store соцмережу Threads та месенджери WhatsApp, Telegram i Signal. Влада КНР, яка ініціювала рішення, аргументувала це захистом національної безпеки, пише Bloomberg.

Додатки мали популярність в Китаї, хоч і були доступні лише через VPN-сервіси. Їхнє блокування фактично відрізає інтернет-користувачів від спілкування з тими, хто перебуває за межами країни. Таким чином Пекін дедалі більше посилює контроль над мережею.

Накази щодо видалення застосунків з’явилися після того, як у межах держави стартувала програма очищення. Планувалося, що вона видалить багато незареєстрованих застосунків із внутрішніх магазинів iOS та Android. В серпні 2023 року влада наказала розробникам мобільних застосунків пройти урядову реєстрацію до кінця березня 2024 року. Для продовження роботи в Китаї додатки мають відповідати новому режиму ліцензування.

«Тепер китайські користувачі значною мірою обмежені лише китайськими програмами з невеликою кількістю міжнародних. Це досить суттєва зміна – в певному сенсі вона ще більше відгородить китайських громадян від решти світу», – каже співзасновник і головний виконавчий директор консалтингової компанії AppInChina Річ Бішоп.

Китайці – ключова нація серед користувачів iPhone. Країна є найбільшим споживчим ринком Apple за межами США та основною виробничою базою. Компанія дотримується позиції, що для ефективної роботи свого магазину додатків у різних державах їй потрібно дотримуватися місцевих законів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій