З китайськими написами на стінах. Вже є несподівані деталі реконструкції Собору Паризької Богоматері
- 9 грудня у Франції розглянуть новий план реконструкції Нотр-Дам-де-Парі.
- Собор пропонують зробити більш адаптованим для іноземців, зокрема додати написи на стінах різними мовами.
- Реконструкцію обіцяють завершити до 2024 року.
Для громадськості стали відомими деякі подробиці реконструкції Собору Паризької Богоматері (Нотр-Дам-де-Парі), який постраждав внаслідок пожежі у квітні 2019 року. Відомо, що дах і шпиль собору будуть відбудовані такими, якими вони були до пожежі, а в інтер’єрі буде внесено кілька змін. Зокрема пропонують замінити традиційні стільці на лавки та створити спеціальні «стежки пізнання» для іноземців.
Заборона розповідає про план реконструкції Собору Паризької Богоматері та нагадує подробиці пожежі.
Нотр-Дам-де-Парі: що зміниться
Національна комісія з питань національної спадщини та архітектури Франції заслухає детальний план з реконструкції Собору Паризької Богоматері 9 грудня 2021 року, пише France 24. Деякі його подробиці вже стали відомими.
Ще з моменту пожежі 2019 року було безліч пропозицій щодо реконструкції Нотр-Да-де-Парі, зокрема пропонували відбудувати зруйнований дах і шпиль у сучасному дизайні. Втім зусиллями громадськості на радикальні зміни екстер’єру було накладено вето, і він буде відновлений таким, як був до пожежі. Водночас в інтер’єрі буде багато нововведень, однак, за словами відповідального за реконструкцію Жиля Друена, вони не будуть радикальними.
Традиційні солом’яні крісла пропонують замінити на широкі лавки, біля яких стоятимуть мобільні невеликі світильники. За словами Друена, зміна освітлення на рівні голови дозволить створити більш інтимну атмосферу, на відміну від світильників, що звисають з височезної стелі.
Читати більше новин в TelegramВівтар залишиться на тому самому місці, натомість інші об’єкти, як-от скинія та баптистерій, будуть перебудовані, а більшість сповідальників переміститься на перший поверх, залишивши лише чотири в основному залі. На їх місці планують встановити різні художні інсталяції.
Бокові каплиці, які ще до пожежі перебували у поганому стані, нарешті будуть повністю відремонтовані. Також ікони та вітражі XVI-XVIII століть, які у них знаходяться будуть доповнені творами та предметами сучасного мистецтва. У Соборі Паризької Богоматері з’являться нові гобелени.
«Собор завжди був відкритий для сучасного мистецтва. Варто лиш згадати великий золотий хрест скульптора Марка Кутюр’є, встановлений кардиналом Люстіже у 1994 році», — пояснив Друен.
Собор Паризької Богоматері: нововведення для туристів
Однією з головних та найбільш відчутних нововведень для собору стане зміна правил входу — відвідувачів планують пропускати через великі центральні двері, а не бокові. Собор буде більш адаптованим для іноземних туристів: на стіни храму додадуть біблейські цитати, а також вивіски під іконами, різними мовами. Ідея полягає у створенні так званої «стежки пізнання».
«Ця стежка, що простягатиметься з півночі на південь, зобразить основні моменти Біблії, щоб найбільш зрозуміло пояснити простим смертним, наприклад, китайцям чи шведам, що це все означає. Іноземні відвідувачі бачать вивіски та прегарні ікони, але нічого не розуміють. Тож є плани додати певні слова та вирази китайською, французькою чи іспанською та англійською мовами», — заявив директор Foundation Notre Dame Крістоф Руссело.
Головною метою цих ініціатив є збереження статусу Нотр-Дам-де-Парі як релігійного місця, яке може «ефективно приймати та інформувати [про християнство] людей, які не належать до християнської культури», каже Друен.
Пожежа 15 квітня 2019 року в Парижі
Собор Паризької Богоматері постраждав внаслідок пожежі, яка відбулася 15 квітня 2019 року близько 19:00 за місцевим часом. Тоді на даху собору велися реставраційні роботи даху. Як пише The New York Times, займання відбулося на горищі собору, де перебували ремонтні бригади. За повідомленнями поліції, до загоряння могла призвести непогашена цигарка або коротке замикання.
У гасінні пожежі було залучено десятки одиниць спецтехніки та понад 400 пожежників, однак їм так і не вдалося запобігти поширенню вогню на дерев’яний каркас даху. Пожежні гелікоптери не застосовували, оскільки скидання десятків тон води з небо могло завдати більше шкоди, аніж сама пожежа. Через деякий час обвалилася центральна частина покрівлі разом з 93-метровим шпилем посередині.
Інтер’єр храму майже не постраждав від пожежі завдяки кам’яному склепінню під покрівлею. Однак деякі предмети, зокрема ікони та вітражі зазнали пошкоджень від диму та води внаслідок гасіння. Кам’яні, мідні та бронзові скульптури, зокрема статуї 12 апостолів були демонтовані з даху ще до початку пожежі.
На реконструкцію Собору Паризької Богоматері було пожертвувано понад €1 мільярда. Її обіцяють завершити до 2024 року.
Раніше Заборона розповідала про проблеми, які регулярно виникають з мостом Патона у Києві, та пояснювала, чому його не можна реконструювати.
Читати більше новин в Telegram