'
Читаєте зараз
З Польщі депортували українських журналістів: коротко про скандал

З Польщі депортували українських журналістів: коротко про скандал

Ilona Kivva
Автор:

На російсько-польському кордоні 7 березня затримали двох журналістів з України, які розслідували вантажні перевезення між двома державами. За два дні медійників доставили на пункт пропуску Дорогуськ-Ягодин, пише Район.in.ua.

Редактор Юрій Конкевич та відеооператор Олександр Пілюк, як пише видання, мали дослідити тему торгівлі Польщі та Росії, оцінити вантажопотік і з’ясувати, який транспорт використовується для перетину кордону – польський чи російський. Планувалося поспілкуватися з очевидцями та експертами.

Юрій Конкевич працює в студії. Фото: Район.in.ua

Так, 7 березня близько 13:10 за місцевим часом журналістів затримали кілька працівників поліції у місті Бранєво. Вони відібрали майно медійників: два смартфони, два фотоапарати, особистий макбук, карти пам’яті, мікрофони, павербанки та селфі-палиці.

«Жодного блокпоста польських фермерів ми не зустріли, натомість побачили вагони РЖД. Польська поліція не повідомила консула, не дала можливості зателефонувати до України, а Агенція внутрішньої безпеки назвала особами, які загрожують національній безпеці Польщі, та видворила», – розповів Юрій Конкевич.

Причиною затримання правоохоронці назвали те, що журналісти занадто довго фотографували критичну інфраструктуру – російські вагони скрапленого газу. Редакція розпочала процес оскарження депортації, яка забороняє журналістам відвідувати країни Шенгенської зони упродовж 5 років, сказав директор видання Ігор Денисевич.

Національна спілка журналістів України вже відреагувала на інцидент і закликала закордонних колег захистити права медійників.

«Це вже другий випадок, коли польські правоохоронці затримують журналістів, які висвітлюють тему торгівлі між Польщею та Білоруссю або Росією. НСЖУ висловлює свою солідарність із колегами й звертається із закликом втрутитися і захистити права українських журналістів до Асоціації польських журналістів (SDP) та Міжнародної та Європейської федерацій журналістів», — підкреслили у Спілці.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій