'
Читаєте зараз
З тих, хто не вагався: історія загиблого воїна з позивним Актор

З тих, хто не вагався: історія загиблого воїна з позивним Актор

Tetiana Cherevko
  • Василь Кухарський відомий за роллю у фільмі «Максим Оса: золото Песиголовця», який транслюється на Netflix.
  • На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну він пішов у ЗСУ.
  • Військовий отримав важке поранення у вересні 2023 року. Незадовго після свого 42-го дня народження він помер у лікарні.

Василь Кухарський з позивним «Актор» служив у першому стрілецькому батальйоні 67 ОМБр ДУК. Він мріяв повернутися до театру, але після поранення на фронті захисник так і не зміг відновитися. 

Заборона розповідає історію героя.

Василь Кухарський: що відомо про військового

Василь Кухарський народився в Житомирі. 2 грудня 2023 року йому виповнилося 42 роки. Впродовж 15 років він був актор Київського академічного драматичного театру на Подолі, де зіграв десятки ролей, пише Суспільне

Долучився до лав ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення. Служив у першому стрілецькому батальйоні 67 ОМБр ДУК, де отримав позивний по професії — «Актор». Після війни мріяв повернутися до роботи у театрі.

«Багато дуже моїх колег: не тільки акторів, а й режисерів, музикантів художників, з опери, які пішли воювати. Тим хто вагається, мабуть, варто прислухатися до внутрішнього свого стану і до поклику, який, на мій погляд, самий правдивий: йти на фронт чи допомагати [як волонтер] Колектив — це організм, який має рухатися в одному напрямку, особливо коли йдеться про виконання задач. Бо коли в різні сторони — задача не виконується. Згуртовуємося і намагаємося бути тим єдиним колективом», — сказав він в одному з відео ДУКівців.

Читати більше новин в Telegram

Відео: 1-й Стрілецький Батальон 67 ОМБр ДУК/Facebook

Вже у вересні 2023 року Василь Кухарський отримав важкі поранення внаслідок бойових дій. Режисер Олесь Санін тоді відкривав збір на його лікування та реабілітацію.

Василь Кухарський. Фото: Олесь Санін/Facebook

«Це справжня пульсація життя. У кожній людині, яку я зустрів, є хоробрість, впевненість і сила. Чоловік на лікарняному ліжку є підтвердженням цих слів. Василь перебуває у складному стані, ледве розплющує очі, але водночас здатний жартувати. І це означає, що життя перемагає смерть, а світло — темряву», — сказав тоді французький кінорежисер Мішель Азанавічус, який навідував Кухарського у шпиталі. 

Вже 7 грудня 2023 року стало відомо про смерть військового у лікарні у Києві. Він так і не зміг відновитися після поранення.

«Вася з тих, хто не вагався. Дужий, кремезний. Та в той же час був надійним, справжнім другом. Його погляд давав надію та сили.

На віки в строю», — розповіли про захисника у його рідному батальйоні.

«Максим Оса: золото Песиголовця»: найвідоміша роль актора 

Василь Кухарський із 2008 року грав у Театрі на Подолі. Зокрема у п’єсах «Сто тисяч», «На дні», «Механічний апельсин», «Ножиці», «Приворотне зілля». Він також виконав десятки ролей на телебаченні та в кіно. Серед значних ролей: комедія «Готель Едельвейс» 2019 року та фільм «Толока», який вийшов у прокат у 2020 році.

Актор зіграв у фільмі «Максим Оса: золото Песиголовця» за мотивами українського коміксу. На початку 2023 року фільм з’явився на Netflix.

Виробництво стрічки тривало з 2012-го. За цей час змінилися кілька продюсерів та режисер. Через затримки фільм фактично довелося повністю перезнімати. Прем’єра стрічки в Україні відбулася 13 жовтня 2022 року.

«Максим Оса і золото Песиголовця» — розповідь про козаків і їх добру вдачу. Історичний детектив в естетиці української готики розгортає перед глядачами пригоди Максима Оси. За сюжетом, козака звинувачують у вбивстві побратимів, які везли золото на Січ. Довівши свою непричетність, Максим береться сам знайти вбивцю і вкрадене ним золото.

Василь Кухарський у фільмі зіграв головну роль. Ця стрічка стала найуспішнішою його кінороботою.

Раніше Заборона розповідала про історію героя Шандора Кіша. Захисник був один із небагатьох членів екіпажу тральщика «Чернігів», хто після вторгнення РФ в Крим не здався ворогу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій