'
Читаєте зараз
За час анексії в Криму за мирні зібрання покарали 365 людей. 12 з них притягнули до кримінальної відповідальності

За час анексії в Криму за мирні зібрання покарали 365 людей. 12 з них притягнули до кримінальної відповідальності

Сергій Сурепін

В анексованому Криму за 4 роки (квітень 2014 – вересень 2018) російська влада значно посилила обмеження свободи мирних зібрань. Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

Усього влада притягнула за цей час до адміністративної відповідальності 353 людей. До кримінальної відповідальності притягнули 12 людей.

«Із них: по «справі 26 лютого» винесено вісім вироків: один вирок – вісім років позбавлення волі в колонії суворого режиму щодо Ахтема Чийгоза, який після вироку був звільнений в результаті політичних переговорів, сім вироків – позбавлення волі умовно; по «справі 3 травня» винесено 4 вироки: 3 вироки – позбавлення волі умовно, 1 вирок – штраф 40000 рублів», – йдеться в повідомленні.

Крім того, російські суди Криму ухвалили 367 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності, з них 334 постанови про штрафи на загальну суму 3,95 мільйона рублів (майже 1,7 мільйона гривень). Також правозахисники заявили, що до учасників мирних зібрань застосовувалися також адміністративні арешти (мінімум 22 таких постанови) і громадські роботи (11 постанов).

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій