Загальмувати перед камерою не вийде: в Україні можуть ввести нову систему виявлення водіїв-порушників 

Ilona Kivva
Автор:

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №11029 «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та закону «Про дорожній рух».Ініціаторами виступили четверо народних депутатів від «Слуги народу». 

Передбачається впровадження контролю середньої швидкості автомобіля на певних ділянках доріг. Її визначатимуть за часом, за який автівка доїхала від одного контрольного пункту до іншого. Якщо така швидкість перевищуватиме максимально допустиму, водій отримає штраф.

Пропонується також карати за керування транспортним засобом із шинами, що не відповідають стандартам ПДР і технічної експлуатації. Йдеться про своєчасну заміну літньої гуми на зимову, пояснили автори документа. Зараз п. 31.4.5 Правил дорожнього руху містить лише рекомендації з цього приводу.

«За кордоном діють системи на кшталт британської SPECS, яку такий прийом водіїв-лихачів не введе в оману [гальмування перед камерою]. Група народних депутатів вирішила перейняти іноземний досвід. Також автори проєкту збільшують розмір штрафів за перевезення пасажирів або вантажів несправним автотранспортом — із 40 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн). А за будь-яке повторне порушення, передбачене ст. 121 КпАП, стягнення становитиме від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів (від 3400 до 8500 грн) замість нинішніх штрафів максимум у 1700 гривень», — роз’яснили у «Блозі юриста»

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій