Читаєте зараз
Загроза НАТО: Росія привела атомний човен в небезпечну зону

Загроза НАТО: Росія привела атомний човен в небезпечну зону

Ilona Kivva
Автор:
  • Субмарина «Князь Владимир» класу «Борей-А» надійшла на озброєння ВМФ РФ у червні 2020 року.
  • В липні-2022 цей підводний човен був помічений під Мурманськом.
  • Він, ймовірно, повністю озброєний балістичними ракетами «Булава», які здатні вражати цілі на відстані до 8 000 кілометрів.

Російську субмарину «Князь Владимир» помітили під час патрулювання у Баренцевому морі. На підводний човен були нанесені рашистські позначки «Z». Символи, ймовірно, є завуальованими погрозами НАТО, щоб зупинити подальшу допомогу Україні.

Заборона розповідає про російський підводний човен, який помітили у небезпечній зоні.


На човні РФ «Князь Владимир» помітили позначки Z

Позначку «Z», яку РФ використовує як символ вторгнення в Україну, нанесли на атомний підводний атомний човен російського ВМФ «Князь Владимир», пише Naval News.

Субмарину класу «Борей-А» з рашистською свастикою помітили на знімках у Сєвєроморську під Мурманськом в липні-2022. Вона базувалася на ракетному пірсі, якраз у цей період човен цього ж класу патрулював у Баренцевому морі. У виданні переконані, що у обох випадках це була саме субмарина «Князь Владимир» (K-549).

«Поява позначки на оперативному підводному човні, ймовірно, є ознакою підтримки війни. Незрозуміло, чи було це зроблено офіційно, чи за ініціативою екіпажу. У будь-якому випадку це надсилає повідомлення про те, що війна в Україні — не локальна справа. Схоже, що ці завуальовані погрози спрямовані проти НАТО, щоб стримати більш пряму допомогу Україні», — зазначили у виданні.

Читати більше новин в Telegram
Позначка Z на російському підводному атомному човні «Князь Владимир». Інфографіка: Naval News.

«Князь Владимир», ймовірно, повністю озброєний балістичними ракетами «Булава». Вони є головною зброєю морського ядерного арсеналу Росії. Зазвичай такий підводний човен оснащується 16 боєголовками, але «Князь Владимир», за даними різних джерел, може нести до 20.

Інших підводних човнів РФ з таким маркуванням поки не бачили. 

Підводні човни класу «Борей-А»: характеристика

Перші підводні човни (ПЧ) цього класу були створені у рамках проєкту «955», пише Naval Technology. Його суть полягала у створенні субмарин четвертого покоління, які змогли б переносити і запускати балістичні ракети підводного базування «Булава» замість застарілих і менш потужних R-39UTTH Bark. 

Особливістю підводних човнів класу «Борей» є менша водотоннажність, ніж у радянських човнів, які можуть нести таку ж кількість ракет.

Першим атомним ПЧ за цим проєктом став «Юрий Долгорукий», створення якого почали у 1996 році. Він був спущений на воду в лютому 2008 року, але був офіційно прийнятий до складу ВМФ Росії тільки в січні 2013 року. На його побудову витратили близько $713 мільйонів. Пізніше з’явилися ПЧ «Олександр Невский» і «Владимир Мономах». 

Після побудови цих трьох човнів проєкт переформатували на «955А». Суть залишилася та ж, але передбачалося удосконалення технологій і створення принципово нового корпусу для субмарин.

Перший корабель класу «Борей-А» «Князь Володимир» був закладений у липні 2012 року. У листопаді 2018 року підводний човен приступив до першого етапу випробувань і надійшов на озброєння ВМФ Росії у червні 2020 року.

Всі човни класу «Борей» озброєні ракетами «Булава», створеними за проєктом «Тополь М». Ракета має довжину 12.1 м і діаметр 2.1 м разом із пусковим контейнером. Кожна з них має радіус дії понад 8000 км і ударне навантаження від 100 до 150 кілотонн. Такі підводні човни також несуть шість протикорабельних ракет SS-N-15 калібру 533 мм із радіусом дії 45 кілометрів.

Раніше Заборона розповідала про щорічну доповідь Стокгольмського інституту миру щодо поточного стану ядерного озброєння та роззброєння країн у 2022 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій