Читаєте зараз
Загибель керівництва МВС у Броварах: чому сталася аварія

Загибель керівництва МВС у Броварах: чому сталася аварія

Tetiana Cherevko

Розслідування у справі про авіакатастрофу 18 січня 2023 року у Броварах, де загинуло керівництво Міністерства внутрішніх справ України офіційно завершене. П’ятьом посадовцям ДСНС повідомили про підозру, заявили в Державному бюро розслідувань.

Про підозру повідомили:

  • начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України;
  • в.о. командира спеціального авіаційного загону;
  • заступнику командира з льотної підготовки;
  • командиру авіаційної ескадрильї;
  • начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

Посадовцям інкримінують порушення правил безпеки польотів, що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду (частина третя статті 276 ККУ). Начальника служби безпеки польотів підозрюють у службовій недбалості (частина друга статті 367 ККУ). Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Слідчі ДБР відновили похвилинно день аварії, у тому числі розшифрували чорні скриньки. До розслідування залучили також закордонних експертів, серед яких представники французької компанії-виробника гелікоптера.

Виявилося, що посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який був на чергуванні для реагування на надзвичайні ситуації у Києві та області. Він не мав дозвільних документів на виконання інших польотів.

«Під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема, про вкрай несприятливі погодні умови над містом Бровари. Сам екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів. Жоден з посадовців відповідальних за безпеку польотів, виліт не скасував або не переніс його на пізніше», — пояснили в ДБР.

Реконструкція маневру гелікоптера. Фото: ДБР

Через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті. Командир екіпажу побачив багатоповерховий будинок та почав здійснювати обліт. Він різко піднявся, втратив орієнтування в просторі й впав.

Вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто. В авіатрощі також загинули чотири жінки та малолітня дитина, які саме прийшли у садочок.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій