Читаєте зараз
Захоплення автобуса: Луцький терорист отримав вирок

Захоплення автобуса: Луцький терорист отримав вирок

Ilona Kivva
Автор:
  • Теракт у Луцьку стався 21 липня 2020 року. Тоді Максим Кривош взяв під контроль автобус із 13 людьми. 
  • Чоловіка визнали винним у захопленні заручників, вчиненні теракту та інших злочинах.
  • Підсудний назвав свої дії перформансом проти знущань над тваринами.

Через понад два роки з захоплення автобуса Максим Кривош отримав вирок за теракт. Він не визнає себе винним, але оскаржувати рішення не планує.

Заборона розповідає про суд над обвинуваченим та про пояснення свого вчинку.


Максим Кривош: 13 років вʼязниці  

Завершився суд над Максимом Кривошем, який взяв у заручники 13 людей у Луцьку в 2020 році. В своєму останньому слові чоловік заявив, що мета вчинку – це вимога справедливості. Свої дії він вважає не терактом, а перформансом проти знущань над природою.

«Те, що пережили мої заручники, не порівнюється з тим, що переживають мільярди тварин, яких ми безжально катуємо й вбиваємо, переживають кожен день і кожну хвилину. Те, що пережили 13 людей, не можна порівняти з несправедливістю, яку терплять мільйони людей-заручників системи», – сказав Кривош.

Максим Кривош під час засідання суду. Фото: Суспільне Луцьк

Чоловіку призначили 13 років вʼязниці з конфіскацією майна. Його визнали винним у захопленні заручників, незаконному поводженні зі зброєю, вчиненні теракту та замаху на життя правоохоронця.

Читати більше новин в Telegram

«Рішення суду першої інстанції можна оскаржити. Однак Максим Кривош, попередньо, відмовляється від апеляції. Аргументує це рішення тим, що йому не потрібні поблажки системи», – повідомив телеграм-канал «Аверс».

На засідання Кривош зміг принести з собою мило. Чоловік кинув його в середину зали суду під час оголошення вироку.

Теракт у Луцьку 21 липня 2020

Вранці 21 липня 2020 року на Театральному майдані Луцька було захоплено рейсовий автобус «Берестечко-Краснилівка». В салоні перебували 13 пасажирів, серед яких вагітна жінка та підліток. 

Вже о 9:25 того дня терорист сам зателефонував до поліції, сказавши, що його звати Максим Плохой – такий псевдонім для себе взяв Максим Кривош.

Згодом він опублікував у соцмережі свої вимоги: щоб вищі політичні та релігійні особи України визнали, що вони – «терористи в законі», а президент Володимир Зеленський закликав усіх дивитися фільм «Земляни», присвячений експлуатації тварин. 

«Держава була і є перший терорист. Зі мною багато людей, автоматична зброя, гранати, дві бомби, третя – в людному місці», – писав тоді злочинець.

У результаті Twitter та YouTube видалили акаунти Максима Плохого. Із терористом вели перемовини, але ввечері він кинув із автобуса гранату.

Після розмови з Зеленським Кривош випустив перших трьох заручників, а президент виконав його вимогу. Після майже 13 годин з моменту захоплення автобуса Кривош вийшов із транспорту.

Раніше Заборона розповідала про вчинок таксиста, який у Ліверпулі запобіг масштабному теракту. Він закрив підозрілого пасажира в авто, яке невдовзі вибухнуло.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій