Читаєте зараз
Захисники острова Зміїний живі! Окупанти взяли в полон їх та рятувальників

Захисники острова Зміїний живі! Окупанти взяли в полон їх та рятувальників

Iryna Troian
Автор:
Russian tank in Ukraine
  • Захисники о. Зміїний, живі, але знаходяться у полоні.
  • Також війська агресора захопили цивільне судно, що мало здійснити гуманітарну місію — забрати полеглих та поранених.
  • Україна вимагає негайного звільнення своїх громадян.

Морські піхотинці, прикордонники, екіпаж цивільного судна та священики опинилися в полоні російських окупантів. Мова йде про захисників острова Зміїний та рятувальну місію. Наразі невідомо точну кількість захоплених Росією українців, в яких вони утримуються умовах та чи були піддані тортурам. 

Заборона розповідає відомі деталі історії з островом Зміїний та інформацію від ВМС ЗС України.


Острів Зміїний: українці живі, але в полоні

24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, військовий корабель РФ підійшов до українського острова Зміїний з вимогою до наших прикордонників здатися. На це він отримав від військовослужбовців відповідь, яка стала справжнім гаслом для українців та світу у цій війні: «Російський військовий корабель — іди на х*й». Острів було обстріляно, а інфраструктуру повністю знищено. Зв’язок з захисниками було втрачено, всі вони вважалися загиблими.

Як заявляє служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських сил ЗСУ, морські піхотинці та прикордонники, що мужньо захищали острів Зміїний, живі, однак захоплені у полон.

«Постійні обстріли острова та його околиць не давали змоги рятувальним суднам підійти. З метою виконання гуманітарної місії було направлено цивільне судно МПРС «Сапфір», щоб допомогти ймовірним пораненим. Разом з екіпажем погодились вийти священнослужителі. Однак цивільне судно було захоплене росіянами, що є ще одним беззаперечним фактом воєнних злочинів, вчинених РФ в Україні», — заявили у ВМС.

Читати більше новин в Telegram

Україна вимагає, щоб Росія негайно повернула українців додому й закликала світову спільноту допомогти їй у звільненні військовослужбовців із полону.

«Вимагаємо від РФ негайного звільнення незаконно захоплених громадян України. Звертаємось до світової спільноти, до вірян усіх церков з проханням вжити усіх можливих заходів впливу на РФ задля повернення наших громадян», — резюмували у Військово-Морських силах ЗСУ.

Раніше Заборона розповідала про те, як можна допомогти українським захисникам, волонтерам та медикам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій