Читаєте зараз
Захисники острова Зміїний живі! Окупанти взяли в полон їх та рятувальників

Захисники острова Зміїний живі! Окупанти взяли в полон їх та рятувальників

Iryna Troian
Автор:
Russian tank in Ukraine
  • Захисники о. Зміїний, живі, але знаходяться у полоні.
  • Також війська агресора захопили цивільне судно, що мало здійснити гуманітарну місію — забрати полеглих та поранених.
  • Україна вимагає негайного звільнення своїх громадян.

Морські піхотинці, прикордонники, екіпаж цивільного судна та священики опинилися в полоні російських окупантів. Мова йде про захисників острова Зміїний та рятувальну місію. Наразі невідомо точну кількість захоплених Росією українців, в яких вони утримуються умовах та чи були піддані тортурам. 

Заборона розповідає відомі деталі історії з островом Зміїний та інформацію від ВМС ЗС України.


Острів Зміїний: українці живі, але в полоні

24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, військовий корабель РФ підійшов до українського острова Зміїний з вимогою до наших прикордонників здатися. На це він отримав від військовослужбовців відповідь, яка стала справжнім гаслом для українців та світу у цій війні: «Російський військовий корабель — іди на х*й». Острів було обстріляно, а інфраструктуру повністю знищено. Зв’язок з захисниками було втрачено, всі вони вважалися загиблими.

Як заявляє служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських сил ЗСУ, морські піхотинці та прикордонники, що мужньо захищали острів Зміїний, живі, однак захоплені у полон.

«Постійні обстріли острова та його околиць не давали змоги рятувальним суднам підійти. З метою виконання гуманітарної місії було направлено цивільне судно МПРС «Сапфір», щоб допомогти ймовірним пораненим. Разом з екіпажем погодились вийти священнослужителі. Однак цивільне судно було захоплене росіянами, що є ще одним беззаперечним фактом воєнних злочинів, вчинених РФ в Україні», — заявили у ВМС.

Україна вимагає, щоб Росія негайно повернула українців додому й закликала світову спільноту допомогти їй у звільненні військовослужбовців із полону.

«Вимагаємо від РФ негайного звільнення незаконно захоплених громадян України. Звертаємось до світової спільноти, до вірян усіх церков з проханням вжити усіх можливих заходів впливу на РФ задля повернення наших громадян», — резюмували у Військово-Морських силах ЗСУ.

Раніше Заборона розповідала про те, як можна допомогти українським захисникам, волонтерам та медикам.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору