Читаєте зараз
Закінчується їжа. Китай закрив 193 мільйонів людей в містах через новий спалах COVID-19

Закінчується їжа. Китай закрив 193 мільйонів людей в містах через новий спалах COVID-19

Markiian Oliiarnyk
Локдаун у Шанхаї
  • У Китаї зафіксовано спалах нового підвиду штаму Омікрон — BA.2.
  • Офіційний Пекін розпорядився ізолювати близько 193 мільйонів людей у великих містах, щоб зупинити розповсюдження хвороби.
  • У Шанхаї через тотальний локдаун у людей почала закінчуватися їжа.

У Китаї невдовзі може розпочатися справжня продовольча криза через тотальний локдаун, спричинений спалахом нового підвиду COVID-штаму Омікрон. Наразі найгірша ситуація з продовольством у Шанхаї — магазини та заклади харчування міста закрили на карантин, а державні поставки продуктів та онлайн-замовлення працюють з перебоями.

Заборона розповідає про дані американського епідеміолога щодо ситуації з продовольством у Шанхаї та інших містах.


Пандемія у Китаї 2022: проблеми з продовольством

Станом на 8 квітня 2022 року, у Китаї через розповсюдження нового мутованого підвиду штаму Омікрон, який має назву BA.2, частково або повністю закрили щонайменше 23 міста, повідомив авторитетний епідеміолог з Асоціації американських вчених Ерік Фейгл-Дінг.

«Міста з населенням понад 193 мільйони. Нестача їжі навіть у Шанхаї. Лікарі та медсестри також виснажені — один лікар впав, і його забрали пацієнти в ізолятор», — зазначив Фейгл-Дінг.

За його словами, особлива складна ситуація склалася у 26-мільйонному Шанхаї. 8 квітня там був зафіксований рекорд щоденного приросту хворих на COVID-19 — понад 21 000 нових випадків. Щоб боротися зі спалахом, у місті ввели жорсткі обмеження на пересування.

За даними The New York Times, через поспіхом оголошений карантин багато мешканців не запаслися продуктами заздалегідь, а з онлайн-замовленнями та пакетами допомоги від держави почалися проблеми.

«Я вже навіть звик до відчуття голоду. Я ніколи не очікував, що у XXI столітті, у такому великому місті, як Шанхай, я переживу те, що пережило покоління моїх бабусь і дідусів, що не зможу наповнити свій шлунок», — цитує NYT 31-річного жителя Шанхая.

Після початку карантину у найбільшому місті Китаю багато жителів звернулися по допомогу до влади, оскільки продуктові магазини та ресторани закрили. Люди залежать від державних поставок і онлайн-замовлень, однак з ними трапляються часті перебої.

Також Ерік Фейгл-Дінг поділився розмовою шанхайця з представниками поліції. 

«Я зараз прориваюся через блокаду і ви швидко мене заарештуєте. У вас є якісь харчі, щоб поїсти у в’язниці?», — заявив житель Шанхая, на що у поліції йому відповіли, після арешту його відправлять додому.

«Ми навіть не знаємо, де на вулиці їжу можна купити», — пояснили правоохоронці.

Раніше Заборона розповідала про особливості нового субваріанту штаму Омікрон під назвою BA.2, на скільки він заразний, та які ще загрози для світу він несе.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору