'
Читаєте зараз
Закінчується їжа. Китай закрив 193 мільйонів людей в містах через новий спалах COVID-19

Закінчується їжа. Китай закрив 193 мільйонів людей в містах через новий спалах COVID-19

Markiian Oliiarnyk
Локдаун у Шанхаї
  • У Китаї зафіксовано спалах нового підвиду штаму Омікрон — BA.2.
  • Офіційний Пекін розпорядився ізолювати близько 193 мільйонів людей у великих містах, щоб зупинити розповсюдження хвороби.
  • У Шанхаї через тотальний локдаун у людей почала закінчуватися їжа.

У Китаї невдовзі може розпочатися справжня продовольча криза через тотальний локдаун, спричинений спалахом нового підвиду COVID-штаму Омікрон. Наразі найгірша ситуація з продовольством у Шанхаї — магазини та заклади харчування міста закрили на карантин, а державні поставки продуктів та онлайн-замовлення працюють з перебоями.

Заборона розповідає про дані американського епідеміолога щодо ситуації з продовольством у Шанхаї та інших містах.


Пандемія у Китаї 2022: проблеми з продовольством

Станом на 8 квітня 2022 року, у Китаї через розповсюдження нового мутованого підвиду штаму Омікрон, який має назву BA.2, частково або повністю закрили щонайменше 23 міста, повідомив авторитетний епідеміолог з Асоціації американських вчених Ерік Фейгл-Дінг.

«Міста з населенням понад 193 мільйони. Нестача їжі навіть у Шанхаї. Лікарі та медсестри також виснажені — один лікар впав, і його забрали пацієнти в ізолятор», — зазначив Фейгл-Дінг.

За його словами, особлива складна ситуація склалася у 26-мільйонному Шанхаї. 8 квітня там був зафіксований рекорд щоденного приросту хворих на COVID-19 — понад 21 000 нових випадків. Щоб боротися зі спалахом, у місті ввели жорсткі обмеження на пересування.

Читати більше новин в Telegram

За даними The New York Times, через поспіхом оголошений карантин багато мешканців не запаслися продуктами заздалегідь, а з онлайн-замовленнями та пакетами допомоги від держави почалися проблеми.

«Я вже навіть звик до відчуття голоду. Я ніколи не очікував, що у XXI столітті, у такому великому місті, як Шанхай, я переживу те, що пережило покоління моїх бабусь і дідусів, що не зможу наповнити свій шлунок», — цитує NYT 31-річного жителя Шанхая.

Після початку карантину у найбільшому місті Китаю багато жителів звернулися по допомогу до влади, оскільки продуктові магазини та ресторани закрили. Люди залежать від державних поставок і онлайн-замовлень, однак з ними трапляються часті перебої.

Також Ерік Фейгл-Дінг поділився розмовою шанхайця з представниками поліції. 

«Я зараз прориваюся через блокаду і ви швидко мене заарештуєте. У вас є якісь харчі, щоб поїсти у в’язниці?», — заявив житель Шанхая, на що у поліції йому відповіли, після арешту його відправлять додому.

«Ми навіть не знаємо, де на вулиці їжу можна купити», — пояснили правоохоронці.

Раніше Заборона розповідала про особливості нового субваріанту штаму Омікрон під назвою BA.2, на скільки він заразний, та які ще загрози для світу він несе.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій