Читаєте зараз
Закінчився чотиримісячний страйк гільдії акторів у Голлівуді: що це значить для індустрії кіно

Закінчився чотиримісячний страйк гільдії акторів у Голлівуді: що це значить для індустрії кіно

Daniil Tsarevskyi
 • Актори почали страйк після припинення контракту с Альянсом продюсерів кіно і телебачення 13 липня 2023 року.
 • Зупинення роботи кіноіндустрії тільки Каліфорнії завдало збитків на $6.5 мільярда.
 • Профспілка виборола захист прав акторів одразу в кількох сферах.

Довготривала пауза в роботі Голлівуду змістила графіки виходу фільмів та серіалів, але це дозволило відстояти права працівників. Отже, скоро мають поновитися більшість призупинених проєктів.

Заборона розповідає про чи не найдовший страйк митців, який в результаті приніс історичні зміни.

Нова угода SAG-AFTRA з продюсерами: що отримали актори

Профспілка акторів США SAG-AFTRA припинила 118-денний страйк 9 листопада, дійшовши угоди з Альянсом продюсерів кіно і телебачення AMPTP. Контракт, підписаний на три роки, оцінюється в понад $1 мільярд, повідомляє CNN.

Актори після майже чотирьох місяців страйку домоглися передбачення контрактом захисту від копіювання їх зовнішності та голосів штучним інтелектом. Тепер для цього буде потрібен особистий дозвіл людини.

Що ще є в договорі:

Читати більше новин в Telegram
 • акторам піднімуть мінімальну зарплату. Це має захистити права непопулярних працівників індустрії, чиї заробітки знаходяться під загрозою інфляції;
 • за знімання для стрімінгів отримають додатковий бонус;
 • збільшення лімітів внесків на медичне і пенсійне забезпечення, зміни до яких не вносились із 1980 років.

«Це дає SAG-AFTRA найбільший прибуток від контракту за контрактом в історії профспілки, включаючи найбільше підвищення мінімальної заробітної плати за останні сорок років; абсолютно новий залишок для потокових програм; широкий захист згоди та компенсації при використанні штучного інтелекту; і значне збільшення усіх пунктів контракту. AMPTP радий досягнути попередньої угоди та сподівається, що індустрія відновить роботу над розповіддю чудових історій», — йдеться в заяві Альянсу продюсерів кіно і телебачення.

Важливо! Повернення акторів до роботи остаточно запустить індустрію, яка почала оговтуватись ще після досягнення угоди з Гільдією письменників Америки наприкінці вересня. Робота має поновитись над усіма призупиненими проєктами. Підписання контракту саме в цей момент дає можливість зберегти сезони трансляцій, а також список релізів на літо 2024 року.

Спільний страйк з Гільдією письменників: як усе починалось

Страйк SAG-AFTRA почався 13 липня, після закінчення контракту з AMPTP, яка представляє компанії Warner Bros Discovery, Disney, Netflix, Amazon та Apple. Профспілка акторів приєдналась до Гільдії сценаристів Америки, які вже бойкотували з 2 травня.

Головною вимогою, як сценаристів, так і акторів, було захистити їх від використання штучного інтелекту. Для перших це була загроза написання нових робіт на основі вже наявних без оплати людської роботи. Актори переживали за своє зображення та голос, які також можна скопіювати та використовувати в індустрії.

Страйки принесли близько $6 млрд збитків економіці Каліфорнії. Бойкоти передбачали неможливість акторів і сценаристів продовжувати роботу над наявними проєктами, а також брати участь у маркетингових кампаніях уже створених фільмів та серіалів.

Через страйки на наступний 2024 рік вже були перенесені такі блокбастери як друга частина «Дюни», призупинена робота над «Аватаром 3» Джеймса Кемерона, «Дедпулом 3», «Гладіатором 2» та іншими менш відомими проєктами.

Також зупинилось виробництво наступних серіалів:

 • «Дім дракона»
 • «Нічний суд»; 
 • «Медики Чикаго»;
 • «Пожежники Чикаго»;
 • «Поліція Чикаго»;
 • «NCIS: Полювання на вбивць»;
 • «Юний Шелдон»; 
 • «Сім’янин»;
 • «Сімпсони».

Раніше Заборона розповідала про номінацію українського фільму на престижну премію: Ля Палісіада побореться за приз Європейської кіноакадемії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій