'
Читаєте зараз
Закон про іноагентів у Грузії: тисячі людей вийшли на протест

Закон про іноагентів у Грузії: тисячі людей вийшли на протест

Анастасія Могилевець

В Грузії продовжуються масові акції проти закону «Про прозорість іноземного впливу», який остаточно ухвалили 14 травня. За період протестів силовики затримали вже понад 160 людей, десятки активістів побиті, пише News Georgia.

Тисячі людей, які протестували на проспекті Руставелі перед будинком парламенту Грузії, ввечері 14 травня перемістилися на Площу Героїв. Правоохоронці застосували насильство щодо громадян, які перекрили проїжджу частину. Транспортний рух на площі повністю заблокували. Там було затримано близько 10 людей.

Пізніше інша частина учасників акції рушила на проспект Чавчавадзе, там також зайняли проїжджу частину. Маніфестанти попрямували до вулиці Мосашвілі, на якій мешкає колишній прем’єр-міністр, а зараз – голова «Грузинської мрії», Іраклій Кобахідзе. Противники закону перекрили також праву набережну ріки Кури, міст Марджанішвілі та інші локації.

У декількох районах Тбілісі відбулися жорсткі затримання мітингувальників. За інформацією правозахисників, нерідко людей із побоями переводять до ізоляторів в інших містах. Іноді заарештованих доводиться одразу везти до лікарень.

Голови парламентських комітетів із закордонних справ кількох країн Євросоюзу, які перебувають з візитом у Тбілісі, також прибули на мітинг проти закону про іноагентів. До активістів перед будівлею парламенту Грузії, зокрема, звернувся депутат Бундестагу Німеччини Міхаель Рот, а також депутат Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій