Читаєте зараз
Заморожені активи РФ: Білий дім ухвалив вкрай важливе рішення

Заморожені активи РФ: Білий дім ухвалив вкрай важливе рішення

Ilona Kivva
Автор:

Адміністрація президента США підтримала законопроєкт, який дозволить конфіскувати близько $300 млрд із заморожених російських активів. Гроші направлять на відбудову України, пише Bloomberg.

Крок хочуть ще узгодити із союзниками з Великої сімки (G7), особливо в Європі, де зберігається близько $200 млрд російських активів. При цьому раніше підтримка їх конфіскації там в  основному була прохолодною.

«Разом з нашими партнерами з G-7 ми вивчаємо всі варіанти, які відповідають нашим правовим системам і міжнародному праву, щоб допомогти Україні отримати компенсацію від Росії», — йдеться в заяві Держдепу США.

Офіційні особи Конгресу нібито бачать можливість того, що цей захід може бути прийнятий як частина додаткового пакету витрат для України. Хоча лідери комітетів і палат повинні підписати його включення. Крок вже підтримали деякі політики у Сенаті та Партії представників, але деякі критики занепокоєні, що це може ще більше послабити підтримку Штатів з боку країн, що перебувають у стані суперечок щодо російсько-української війни, зокрема Індії, Бразилії та Південної Африки.

Важливо! Світовий банк оцінив, що відновлення України може коштувати близько $411 мільярдів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій