'
Читаєте зараз
Запобігти понад 21 млн смертей: у ВООЗ придумали неординарний спосіб

Запобігти понад 21 млн смертей: у ВООЗ придумали неординарний спосіб

Tetiana Cherevko

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закликала уряди країн світу підвищити податки на алкоголь і солодкі напої. Згідно зі звітом організації, більшість країн не використовують податки для стимулювання більш здорової поведінки.

Щороку в усьому світі від вживання алкоголю помирають 2.6 млн людей, а через нездорову дієту — понад 8 мільйонів. У ВООЗ вірять, що запровадження податку на алкоголь і пільгових знижок на здорову їжу зменшать ці показники

«Оподаткування шкідливих для здоров’я продуктів сприяє зміцненню здоров’я населення. Це позитивно впливає на суспільство, зменшує кількість хвороб і ослаблення здоров’я, а уряди отримують дохід від надання державних послуг», – сказав директор ВООЗ зі зміцнення здоров’я Рюдігер Креч.

Щонайменше 148 країн застосовували акцизний податок на алкогольні напої на національному рівні. Проте вино звільнене від нього щонайменше у 22 країнах, більшість із яких у Європейському регіоні. У середньому по всьому світу частка акцизу в ціні найбільш продаваної марки пива становить 17.2%. Для найпродаванішої марки алкогольних напоїв — 26.5%.

Дослідження 2017 року показує, що податки, які підвищують ціни на алкоголь на 50%, допомогли б запобігти понад 21 мільйону смертей протягом 50 років і створити майже 17 трильйонів доларів США додаткових доходів. Це еквівалентно загальним державним доходам восьми найбільших економік світу за один рік.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій