Читаєте зараз
Засновника однієї з найуспішніших криптобірж у світі FTX заарештували: подробиці 

Засновника однієї з найуспішніших криптобірж у світі FTX заарештували: подробиці 

Ilona Kivva
Автор:
  • Криптобіржа була заснована у 2019 році і до початку 2022 стала другою за успішністю після Binance.
  • 11 листопада 2022 року FTX раптово заявила про банкрутство.
  • На Багамах та у США почали розслідування.

На Багамах взяли під арешт засновника та ексвиконавчого директора криптобіржі FTX. Його запідозрили у фінансових махінаціях, через які найбільші інвестори сервісу втратили щонайменше $3.1 мільярда.

Заборона розповідає про великий скандал на ринку криптовалют.

FTX: що відомо про криптобіржу

Сервіс був заснований у 2019 році Семом Бенкманом-Фрідом — колишнім трейдером з Уолл-стріт — і співробітником Google Гері Вангом, пише BBC.

Бізнес вони відкрили у Гонконгу, тому спочатку залучали клієнтів в Азії

Вже у 2021 році біржа отримала спеціальні ліцензії та відкрила американський підрозділ. Тоді ж головний офіс переїхав на Багами. Завдяки цьому до початку 2022 року FTX стала другою за величиною у світі. Щодня на сервісі здійснювалися операції на суму близько $10 мільярдів, тож за оборотами її випереджала тільки Binance. 

Читати більше новин в Telegram

Ситуація кардинально змінилася навесні 2022 року. На ринку криптовалют почався спад: біткоін втратив понад 60% своєї вартості, тоді як інші криптовалюти також впали.

Банкман-Фрід, який був також виконавчим директором компанії, запевняв, що у FTX справи йдуть набагато краще, ніж у конкурентів, але вже 11 листопада 2022 року компанія подала заяву про банкрутство. Одночасно Бенкман-Фрід залишив посаду.

Сема Бенкмана-Фріда заарештували

Ексвиконавчого директора біржі 13 грудня 2022 року схопили правоохоронці. Це сталося на Багамах, де він залишився після краху компанії, по запиту уряду США, пише «Голос Америки».

Причиною арешту стала підозра у фінансових злочинах. Річ у тім, що коли FTX оголосила про банкрутство, багато користувачів не змогли вивести свої кошти. Так, біржа заборгувала своїм 50 найбільшим кредиторам майже $3.1 мільярда.

«Незрозуміло, скільки люди, які мають кошти на біржі, отримають назад після закінчення процедури банкрутства, хоча багато експертів попереджають, що це може бути невелика частка того, що вони внесли», – зазначили у BBC.

Арешт стався за день до того, як він повинен був дати повідомлення перед комітетом за фінансовими послугами Палати представників разом із нинішнім генеральним директором компанії Джоном Реєм III.

У зв’язку з цим його мають якнайшвидше екстрадувати до Сполучених Штатів. Однак Багамські острови продовжать також власне розслідування проти Бенкмана-Фріда.

Зазначимо, що у інтерв’ю з журналістами він вже частково визнав свою вину, однак запевнив, що крах біржі не був спланованим.

«Я свідомо не вчиняв шахрайства, я не думаю, що я вчиняв шахрайство, я не хотів, щоб щось із цього сталося. Я, звичайно, не був настільки компетентним, як думав», — сказав він.

Раніше Заборона розповідала про провал запуску криптовалюти Diem від компанії Meta Марка Цукерберга, після чого у Facebook та Instagram змінилися правила розміщення реклами цифрових активів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій