Читаєте зараз
Застосунок Резерв+: в Міноборони пояснили, що робити зі статусом «у розшуку»

Застосунок Резерв+: в Міноборони пояснили, що робити зі статусом «у розшуку»

Анастасія Могилевець
  • Додаток з’явився в Google Play та AppStore 18 травня. Тепер українці призовного віку можуть оновити дані онлайн.
  • У Міністерстві оборони запевняють, що додаток повністю безпечний та отримав всі необхідні дозволи на рівні держави.
  • Резерв+ поки працює в тестовому режимі, незабаром розробники планують додати до нього нові функції.

Військовозобов’язані чоловіки можуть не лише оновити дані, а й отримати доступ до інформації в реєстрі «Оберіг». Втім, іноді Резерв+ підтягує некоректні дані щодо призовника, через це декому таки доведеться уточнювати їх у ТЦК.

Заборона розповідає про додаток Міноборони та його функціонал.

Облік військовозобов’язаних в Україні: як оновити дані онлайн

Застосунок Резерв+ доступний для завантаження з App Store та Google Play з 18 травня, коли чинності набув оновлений закон про мобілізацію. 

Після інсталювання додаток пропонує авторизуватись за допомогою BankID, підтвердити або уточнити персональні дані, а також задати пароль або налаштувати FaceID/відбиток пальця для входу.

Авторизація через BankID здійснюється через такі банки:

Читати більше новин в Telegram
  • ПриватБанк;
  • Ощадбанк;
  • Monobank;
  • Райффайзен Банк;
  • Укрсиббанк;
  • ПУМБ;
  • Сенс-банк;
  • А-Банк.

Після цього треба буде підтвердити номер телефону, адресу проживання та e-mail. Перевіривши правильність даних, можна налаштувати вхід до застосунку. 

Резерв+ підтягує інформацію з Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів бази даних «Оберіг». Це, зокрема, дата оновлення даних, ПІБ, дата народження, ІПН, за наявності — відомості про бронювання та відстрочку, дату проходження медкомісії та придатність/непридатність, військово-облікову спеціальність тощо.

Інтерфейс застосунку Резерв+. Фото: DOU

До 18 червня 2024 року додаток працюватиме в тестовому режимі. Після цього у ньому з’явиться QR-код. Він дозволить надати витяг з «Оберегу», який матиме таку ж юридичну силу, як і військово-обліковий документ. Також хочуть додати можливість отримувати електронне направлення на ВЛК, розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

«Працюємо над цим, трохи пізніше вийдемо з нашим анонсом, що ми робимо в контексті роботи ВЛК. Але загалом план такий — щоб і ТЦК і СП, і військово-лікарська комісія для військовозобов’язаних були максимально зручними, більшість процесів були цифровими, ті, які тільки можливо зробити цифровими, та щоб це було зручно для громадян», — каже Черногоренко.

Резерв+ повністю безпечний для військовозобов’язаних у контексті захищеності їхніх даних. Оборонне відомство отримало всі необхідні дозволи на рівні держави, що гарантують захищеність персональних даних, додала посадовиця.

Резерв+: кому треба йти до ТЦК

Після запуску додатка Міноборони деякі користувачі зіткнулися з проблемами. Зокрема, неможливістю авторизуватися, некоректними даними про себе. Дехто взагалі отримав статусом «у розшуку». Міністерство роз’яснило, як необхідно діяти в такій ситуації. 

Так, у випадку якщо Резерв+ підтягнув неактуальні відомості з реєстру «Оберіг», військовозобов’язаному варто буде все ж навідатися очно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де він стоїть на обліку. Причина таких неточностей, імовірно, у людському факторі: у Міноборони кажуть, що у більшості випадків ТЦК просто припустилися помилки при внесенні даних до реєстру.

Загалом статус «у розшуку» присвоюють особам, які порушили правила військового обліку. Якщо він відображається в акаунті призовника, йому також потрібно звернутися до військкомату. Якщо статус «у розшуку» в Резерв+ отримав чоловік, який вже проходить службу у війську, ймовірно, ТЦК ще не оновив дані реєстру після його мобілізації. Прискорити оновлення інформації можна, також звернувшись до військкомату.

Українці, які успішно підтягнули дані за допомогою Резерв+, вже виконали норму закону про оновлення персональної інформації. Після цього комунікувати з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки з цією ж метою не потрібно. Зареєструватися і оновити дані можна до 18 липня. Тож в разі виникнення проблем з авторизацією під час тестового режиму варто почекати та спробувати зробити це пізніше.

Неявка у ТЦК, неоновлені дані: яке покарання в Україні

Згідно з законом про мобілізацію, якщо чоловік призовного віку вчасно не стане на військовий облік або не зʼявиться за повісткою до ТЦК, під час воєнного стану йому загрожує штраф від 17 000 до 25 500 гривень. 

У випадку ігнорування повістки військкомат може звернутися зі скаргою до органів Національної поліції. Тоді правоохоронці матимуть право оголосити людину в розшук, затримати її та відправити до центру комплектування.

Якщо поліції не вдалося це зробити, військкомат відправляє адресату вимогу з’явитися поштою або в електронний кабінет військовозобов’язаного. Після цього він має звернутися до терцентру протягом 10 днів. Якщо людина відмовилася отримувати фізичний лист, через 10 днів на пошті мають поставити відповідну відмітку. Тоді ТЦК вже має право подати заяву до суду. Після розгляду справи обвинуваченому можуть заборонити керувати автомобілем.

Заборона розповідає про випадки смерті військовозобов’язаних у ТЦК та про те, як діяти, якщо військкомати порушують права людей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій