Читаєте зараз
Заступнику голови КМДА повідомили підозру: деталі справи

Заступнику голови КМДА повідомили підозру: деталі справи

Ilona Kivva
Автор:

Чинному заступнику голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Петру Оленичу оголосили підозру у зловживанні службовим становищем. Йдеться про незаконну передачу частини парку «Нивки» під забудову, повідомило Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

Підозрюваний у листопаді 2019 року був директором Департаменту земельних ресурсів КМДА. Він отримав на розгляд проєкт, у якому йшлося про передачу земельної ділянки приватній компанії в оренду для будівництва житлово-офісного комплексу.

«У липні 2019 року Департамент відправив цей проєкт на доопрацювання через належність ділянки до природно-заповідного фонду. Втім, посадовець проігнорував цей факт та подав проєкт рішення разом з пояснювальною запискою на розгляд депутатів Київської міської ради. У записці він зазначив, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду», — пояснили у НАБУ. 

Як наслідок, компанія отримала під забудову частину парку площею 0.6 га, а територіальна громада Києва зазнала близько 6.4 млн грн збитків. 

Заступник мера Києва Петро Оленич підтвердив, що йдеться про нього, але винним себе не вважає. Він заявив, що діяв законно та готовий співпрацювати з правоохоронцями.

Будівництво на території парку припинили. Чиновника підозрюють у зловживанні владою, що спричинило тяжкі наслідки (частина друга статті 364 ККУ).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій