'
Читаєте зараз
Він все життя шокував світ. Знімки фотожурналіста Мохамеда Аміна продадуть у форматі NFT

Він все життя шокував світ. Знімки фотожурналіста Мохамеда Аміна продадуть у форматі NFT

Markiian Oliiarnyk
Фото Мохамеда Аміна
  • Африканську історію та культуру збираються архівувати задля її збереження через окремий проєкт.
  • Для того, щоб зібрати необхідні кошти, знімки знаменитого фотожурналіста Мохамеда Аміна продадуть на NFT-аукціоні.
  • Велику частину життя журналіст присвятив висвітленню голоду, війн та переворотів на африканському континенті.

Син відомого кенійського фотожурналіста Мохамеда Аміна організував NFT-проєкт, аби заробити гроші на створення архіву африканської культури та історії. З продажу п’яти фотознімків планують виручити $250 000. Завдяки світлинам Мохамеда Аміна світова спільнота звернула увагу на жахливий голод в Ефіопії у 1984 році, що допомогло запустити низку благочинних проєктів.

Заборона розповідає про те, як у Африці роботи знаменитого фотожурналіста використовують для збереження культурної та історичної спадщини.


NFT-токени робіт відомого журналіста

П’ять робіт всесвітньо відомого, нині покійного фотожурналіста Мохамеда Аміна використають для створення NFT-світлин, які продадуть на аукціоні, щоб зібрати $250 000 на створення архіву африканської історії та культури, повідомляє Bloomberg.

Філіп Лікі під час виборчої кампанії у Найробі, Кенія, фото Мохамеда Аміна, 1979 рік. Фото: Keystone/Hulton Archive/Getty Images

Проєкт розробив син Мохамеда Салім Амін спільно з Кенійським фондом, названим на честь журналіста, а також відомим африканським NFT-художником Осіначі.

«Ми з’ясували, що в Африці дуже мало архівістів. Ми втрачаємо значну частину нашої історії, тому що ніхто насправді не зацікавлений у її об’єднанні. По всьому континенту є цінності: у музеях, у родинах, але ніхто не знають, що з ними робити», — розповів Салім.

Читати більше новин в Telegram

Оцифрувати збираються й усю фотоколекцію Мохамеда Аміна, але на це потрібно близько $3 000 000. За словами Саліма, гроші від цього NFT-проєкту підуть не лише на архівацію історії, а й на тренінги для людей, як правильно це робити.

Ефіопські високопосадовці стоять перед цілою групою ефіопських військових, фото Мохамеда Аміна, вересень 1975 року. Фото: Amin Mohamed/Camerapix/Getty Images

Крім того, ініціатори також кооперують зі співзасновником онлайн-платформи Socialstack Ендрю Берковіцем у рамках організації AfrofutureDAO, яка підтримує африканських NFT-художників, даючи їм роботу та платформу для розповсюдження своїх токенів. Частина прибутків від цієї співпраці також буде використана для збереження історичної спадщини Африки.

Хто такий Мохамед Амін

Кенійський фотожурналіст Мохамед Амін найбільш відомий своїми знімками голоду в Ефіопії 1984 року, які привернули увагу світу до трагедії. Так, зроблені Мухамедом світлини надихнули на проведення відомого музичного фестивалю Live Aid, збори з якого пішли на допомогу ефіопцям.

Фестиваль Live Aid на стадіоні Вемблі, 13 липня 1985 року, Лондон, Велика Британія. Фото: Georges De Keerle/Getty Images

Протягом своєї кар’єри журналіст багато працював на Близькому Сході, висвітлював через свої фотографії війни й перевороти по всій Африці, а також культуру, природу та фауну континенту. У 1991 році журналіст втратив руку під час вибуху складу з боєприпасами в часи громадянської війни в Ефіопії.

Президент Єгипту Анвар Садат, фото Мохамеда Аміна, 1979 рік. Фото: Amin Mohamed/Camerapix/Keystone/Getty Images

Мохамед Амін трагічно загинув у 1996 році: авіарейс №961 Ефіопських авіаліній захопили терористи, внаслідок чоголітак впав в Індійський океан поблизу острова Гранде Комор.

Раніше Заборона розповіла про створений в Україні NFT-музей війни, який розкаже історію боротьби проти російських загарбників.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій