Читаєте зараз
Збитки на $170 мільярдів. Які стихійні лиха завдали найбільшої шкоди у 2021 році

Збитки на $170 мільярдів. Які стихійні лиха завдали найбільшої шкоди у 2021 році

Markiian Oliiarnyk
Ураган Іда
 • Десять наймасштабніших стихійних катастроф 2021 року завдали фінансових збитків на понад $170 мільярдів — Chrisitan Aid.
 • Найбільш збитковим лихом-2021 визнали ураган Іда, який обійшовся США в $65 мільярдів.
 • Нагадуємо у фотографіях, як саме кліматична криза позначилася на людях у 2021 році.

У грудні 2021 року британська благодійна організація Christian Aid оприлюднила свій щорічний звіт, в якому підбила підсумки фінансових збитків, завданих кліматичними катастрофами. Так, десять наймасштабніших стихійних лих 2021 року обійшлися світовій економіці в понад $170 мільярдів, з яких понад третина — наслідок урагану Іда.

Заборона розповідає про те, скільки грошей країни світу втратили у 2021 році через жахливі стихійні лиха.


Кліматичні катастрофи 2021 року: звіт Christian Aid

Згідно зі щорічним звітом британської благодійної організації Christian Aid, 2021 рік став уже шостим за останнє десятиліття, коли сумарні фінансові витрати внаслідок катастроф перевищили $100 мільярдів. 

«Збитки від кліматичних змін були серйозними цього року як з погляду приголомшливих фінансових втрат, так і з позиції смерті та вимушених переміщень людей у всьому світі. Тепер ми розуміємо, що світ перебуває далеко за межею шляху до забезпечення безпечного та успішного світу», — сказала авторка звіту Christian Aid Кетрін Крамер. 

Автори звіту оцінювали збитки на основі даних виплат страхових компаній, а це означає, що реальний обсяг витрат внаслідок цих катастроф може бути набагато більшим. У багатих країнах фінансові збитки очікувано більші, ніж у бідних, через значно вищу вартість майна та страхування.

До наймасштабніших стихійних лих 2021 року в організації віднесли:

 • зимовий шторм Урі в США (2-20 лютого 2021);
 • серія повеней в Австралії (10-24 березня 2021);
 • весняні заморозки у Франції (5-8 квітня 2021);
 • тропічний циклон Тауктае в Індії (14-19 травня 2021);
 • тропічний циклон Яас в Індії (25-29 травня 2021);
 • серія повеней у Європі (12-18 липня 2021);
 • серія повеней у Хенані, Китай (17-31 липня 2021);
 • тайфун Ін-Фа в Азії (21-28 липня 2021);
 • ураган Іда в США (25 серпня – 2 вересня 2021);
 • повінь у Британській Колумбії, Канада (14 листопада 2021).

Також жахливі повені цього року були у Південному Судані, внаслідок яких близько мільйона осіб покинули свої домівки, а східноафриканські країни були спустошені засухою. Втім підрахувати хоча б приблизні цифри фінансових збитків у цих бідних регіонах неможливо, оскільки страхові компанії в цих регіонах фактично не представлені.

Топ-3 найбільш збиткових стихійних лих 2021 року

Ураган Іда

За даними Christian Aid, найбільш збитковою у фінансовому плані стихійною катастрофою 2021 року був ураган Іда. Цей тропічний циклон четвертої категорії наприкінці серпня — на початку вересня-2021 пройшовся східним узбережжям США. Зрештою він забрав життя щонайменше 95 осіб, понад мільйон мешканців штату Луїзіана залишилися без світла, а сумарні фінансові збитки для економіки оцінили в $65 мільярдів. Тисячі сімей були змушені переїхати. Й навіть через три місяці після завершення урагану Іда, деякі з них досі шукають собі місце для проживання.

Будинки, зруйновані ураганом Іда, 1 вересня 2021 року, Голден-Медоу, Луїзіана, США. Фото: Win McNamee/Getty Images

Повені у Європі

Почесне друге місце за рівнем збитковості у 2021 році зайняли повені, що охопили одразу кілька країн Західної та Центральної Європи. Вони виникли внаслідок потужних злив, що пройшли деякими частинами європейського континенту з 12 по 15 липня, а у німецькому регіоні, що простягається довкола річок Ар і Ерфт, за один день випало аж понад 90 мм опадів. У результаті повеней загинуло щонайменше 240 людей, а сумарні збитки були оцінені в понад $43 мільярди.

Район містечка Інзуль, зруйнований внаслідок жахливої повені, 17 липня 2021 року, Інзуль, Рейнланд-Пфальц, Німеччина. Фото: CHRISTOF STACHE/AFP via Getty Images

Зимовий шторм Урі

У лютому-2021 у Тихому океані утворився зимовий шторм, який всього за кілька днів перемістився до Сполучених Штатів. Штормове попередження оголосили одразу в кількох штатах, де сумарно мешкає понад 150 мільйонів людей. Під час шторму у Техасі відбулося масове відключення електроенергії, внаслідок чого близько п’яти мільйонів людей залишилися без світла. Хоча офіційно в Техасі було зареєстровано 215 смертей, за неофіційними підрахунками справжня кількість може бути втричі більшою. За даними Chritian Aid, застраховані збитки були оцінені в $23 мільярди, втім за оцінками загального економічного впливу, ці збитки можуть сягати аж $200 мільярдів.

Працівники місцевої електростанції намагаються відновити електропостачання після зимового шторму Урі. Фото: Jonathan Cutrer/Flickr

Нагадуємо, більд-редактор Заборони Іван Чернічкін за допомогою докладних фотографій повеней, пожеж та зруйнованих будинків підбив підсумки головних кліматичних катастроф 2021 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору