'
Читаєте зараз
Збитки на $170 мільярдів. Які стихійні лиха завдали найбільшої шкоди у 2021 році

Збитки на $170 мільярдів. Які стихійні лиха завдали найбільшої шкоди у 2021 році

Markiian Oliiarnyk
Ураган Іда
 • Десять наймасштабніших стихійних катастроф 2021 року завдали фінансових збитків на понад $170 мільярдів — Chrisitan Aid.
 • Найбільш збитковим лихом-2021 визнали ураган Іда, який обійшовся США в $65 мільярдів.
 • Нагадуємо у фотографіях, як саме кліматична криза позначилася на людях у 2021 році.

У грудні 2021 року британська благодійна організація Christian Aid оприлюднила свій щорічний звіт, в якому підбила підсумки фінансових збитків, завданих кліматичними катастрофами. Так, десять наймасштабніших стихійних лих 2021 року обійшлися світовій економіці в понад $170 мільярдів, з яких понад третина — наслідок урагану Іда.

Заборона розповідає про те, скільки грошей країни світу втратили у 2021 році через жахливі стихійні лиха.


Кліматичні катастрофи 2021 року: звіт Christian Aid

Згідно зі щорічним звітом британської благодійної організації Christian Aid, 2021 рік став уже шостим за останнє десятиліття, коли сумарні фінансові витрати внаслідок катастроф перевищили $100 мільярдів. 

«Збитки від кліматичних змін були серйозними цього року як з погляду приголомшливих фінансових втрат, так і з позиції смерті та вимушених переміщень людей у всьому світі. Тепер ми розуміємо, що світ перебуває далеко за межею шляху до забезпечення безпечного та успішного світу», — сказала авторка звіту Christian Aid Кетрін Крамер. 

Автори звіту оцінювали збитки на основі даних виплат страхових компаній, а це означає, що реальний обсяг витрат внаслідок цих катастроф може бути набагато більшим. У багатих країнах фінансові збитки очікувано більші, ніж у бідних, через значно вищу вартість майна та страхування.

Читати більше новин в Telegram

До наймасштабніших стихійних лих 2021 року в організації віднесли:

 • зимовий шторм Урі в США (2-20 лютого 2021);
 • серія повеней в Австралії (10-24 березня 2021);
 • весняні заморозки у Франції (5-8 квітня 2021);
 • тропічний циклон Тауктае в Індії (14-19 травня 2021);
 • тропічний циклон Яас в Індії (25-29 травня 2021);
 • серія повеней у Європі (12-18 липня 2021);
 • серія повеней у Хенані, Китай (17-31 липня 2021);
 • тайфун Ін-Фа в Азії (21-28 липня 2021);
 • ураган Іда в США (25 серпня – 2 вересня 2021);
 • повінь у Британській Колумбії, Канада (14 листопада 2021).

Також жахливі повені цього року були у Південному Судані, внаслідок яких близько мільйона осіб покинули свої домівки, а східноафриканські країни були спустошені засухою. Втім підрахувати хоча б приблизні цифри фінансових збитків у цих бідних регіонах неможливо, оскільки страхові компанії в цих регіонах фактично не представлені.

Топ-3 найбільш збиткових стихійних лих 2021 року

Ураган Іда

За даними Christian Aid, найбільш збитковою у фінансовому плані стихійною катастрофою 2021 року був ураган Іда. Цей тропічний циклон четвертої категорії наприкінці серпня — на початку вересня-2021 пройшовся східним узбережжям США. Зрештою він забрав життя щонайменше 95 осіб, понад мільйон мешканців штату Луїзіана залишилися без світла, а сумарні фінансові збитки для економіки оцінили в $65 мільярдів. Тисячі сімей були змушені переїхати. Й навіть через три місяці після завершення урагану Іда, деякі з них досі шукають собі місце для проживання.

Будинки, зруйновані ураганом Іда, 1 вересня 2021 року, Голден-Медоу, Луїзіана, США. Фото: Win McNamee/Getty Images

Повені у Європі

Почесне друге місце за рівнем збитковості у 2021 році зайняли повені, що охопили одразу кілька країн Західної та Центральної Європи. Вони виникли внаслідок потужних злив, що пройшли деякими частинами європейського континенту з 12 по 15 липня, а у німецькому регіоні, що простягається довкола річок Ар і Ерфт, за один день випало аж понад 90 мм опадів. У результаті повеней загинуло щонайменше 240 людей, а сумарні збитки були оцінені в понад $43 мільярди.

Район містечка Інзуль, зруйнований внаслідок жахливої повені, 17 липня 2021 року, Інзуль, Рейнланд-Пфальц, Німеччина. Фото: CHRISTOF STACHE/AFP via Getty Images

Зимовий шторм Урі

У лютому-2021 у Тихому океані утворився зимовий шторм, який всього за кілька днів перемістився до Сполучених Штатів. Штормове попередження оголосили одразу в кількох штатах, де сумарно мешкає понад 150 мільйонів людей. Під час шторму у Техасі відбулося масове відключення електроенергії, внаслідок чого близько п’яти мільйонів людей залишилися без світла. Хоча офіційно в Техасі було зареєстровано 215 смертей, за неофіційними підрахунками справжня кількість може бути втричі більшою. За даними Chritian Aid, застраховані збитки були оцінені в $23 мільярди, втім за оцінками загального економічного впливу, ці збитки можуть сягати аж $200 мільярдів.

Працівники місцевої електростанції намагаються відновити електропостачання після зимового шторму Урі. Фото: Jonathan Cutrer/Flickr

Нагадуємо, більд-редактор Заборони Іван Чернічкін за допомогою докладних фотографій повеней, пожеж та зруйнованих будинків підбив підсумки головних кліматичних катастроф 2021 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій