Читаєте зараз
Здобуття освіти продовжує тривалість життя: що з’ясували вчені

Здобуття освіти продовжує тривалість життя: що з’ясували вчені

Ilona Kivva
Автор:

Кожен рік навчання у школі чи університеті збільшує тривалість людського життя. А от невідвідування освітніх закладів виявилось таким же смертельним, як куріння чи вживання алкоголю, пише The Guardian.

Для дослідження використали дані з розвинених країн, таких як Велика Британія та США, а також країн, що розвиваються, наприклад, Китай і Бразилія. Аналіз виявив, що ризик смертності дорослої людини знижувався на 2% щороку під час денної форми навчання.

Отримання початкової, середньої та вищої освіти еквівалентно дотриманню здорової дієти протягом усього життя. Це знижує ризик смерті на 34% порівняно з показниками тих, хто не має формальної освіти.

Прогулювати школу виявилось так само шкідливо, як щодня вживати п’ять чи більше алкогольних напоїв або палити по десять сигарет в день протягом 10 років.

Це означає, що підвищення середнього віку закінчення школи та збільшення кількості молоді, яка вирішує отримувати вищу освіту, в майбутньому можуть позитивно вплинути на тривалість життя.

Переваги освіти в цьому питанні вже визнавали раніше. Однак огляд вчених Норвезького університету науки і технологій і Університету Вашингтона в Сіетлі – перший, в якому показали зв’язок між кількістю років навчання та зниженням смертності.

Дослідження також виявило, що збільшення тривалості життя однакове в багатих і бідних країнах. Воно не залежить від статі, соціального класу та демографічної ситуації.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій