'
Читаєте зараз
Зеленський підписав закон про корпоративне управління держпідприємств: що він змінює

Зеленський підписав закон про корпоративне управління держпідприємств: що він змінює

Ilona Kivva
Автор:

Президент Володимир Зеленський 5 березня підписав закон про зміну правил корпоративного управління державними підприємствами, повідомили в Міністерстві економіки України.

Народні депутати проголосували за закон № 5593-д 24 лютого 2024 року. Він передбачає розробку урядом політики державної власності. Це стратегічний документ, який визначає, з якою метою держава володіє підприємствами, які стратегічні компанії важливо залишити у держвласності, а які потрібно приватизувати.

Так, для стратегічних компаній акціонер з Мінфіном встановлюватиме вимоги через листи-очікування з показниками рентабельності, ліквідності та платоспроможності. Як виконати ці показники, вирішують наглядові ради. Також вони зможуть призначати та звільняти керівників компанії. З’явиться система внутрішнього контролю – замість ревізійних комісій запровадять комплаєнс, управління ризиками та внутрішній аудит.

Крім того, уряд має розробити та затвердити порядок оцінки діяльності наглядових рад та процедуру визначення винагород. Закон передбачає перелік підстав та процедуру звільнення членів наглядових рад.

«Ухвалення закону є частиною євроінтеграційного процесу та програми з МВФ. Закон наближає Україну до стандартів ОЕСР та збалансовує їх з вимогами воєнного часу», – додали в повідомленні Мінекономіки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій