Читаєте зараз
Зеленський затвердив терміни призовів на військову службу в Україні протягом 2022 року

Зеленський затвердив терміни призовів на військову службу в Україні протягом 2022 року

Markiian Oliiarnyk
Українське військо
  • У 2022 році в Україні призов відбуватиметься з квітня до червня та з жовтня до грудня.
  • До виконання бойових завдань в ООС призовників не залучатимуть.
  • Опублікований список умов, за яких не призиватимуть громадян відповідного віку.

Призов громадян України у 2022 році відбуватиметься з квітня до червня та з жовтня до грудня. Втім, призваних до строкової військової служби не будуть залучати до виконання бойових завдань в зоні Операції об’єднаних сил (ООС). Крім цього, певні категорії громадян України можуть отримати відстрочку від призову. 

Заборона розповідає про деталі призову в армію у 2022 році та про те, кого не призиватимуть. 


Військовий призов у 2022 році в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав указ № 687/2021, який визначає терміни проведення щорічних чергових призовів громадян України на строкову військову службу, а також звільнення в запас та порядок виконання чергових призовів у 2022 році, повідомили в Офісі президента.

У 2022 році проведення призовів громадян України на строкову військову службу відбудеться з квітня до червня та з жовтня до грудня. Також у ці проміжки можуть звільнитися в запас військовослужбовці, які вислужили встановлені строки військової служби.

В указі наголошується, що призвані до строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення ОСС. Таких військових насамперед залучатимуть до комплекту, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації (крім пунктів, що дислокуються у Донецькій та Луганській областях).

Читати більше новин в Telegram

Кого не призиватимуть до строкової служби

Відповідно до указу, до строкової військової служби не підлягають громадяни призовного віку, які навчаються:

  • у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти на денній формі навчання;
  • у закладах фахової передвищої освіти на денній формі навчання, серед іншого — під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти. 
  • у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти, зокрема під час здобуття наступного ступеня освіти;
  • у закладах середньої або вищої духовної освіти;
  • в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Також відстрочку від призову можна отримати громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при військових вишах та їхніх навчальних підрозділах, за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

Раніше Заборона розповідала про уточнення від ЗСУ та Міноборони, коли жінкам в Україні потрібно стати на військовий облік та про те, чим це відрізняється від призову та мобілізації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій