'
Читаєте зараз
То коли всіх українок заберуть на війну? Головнокомандувач ЗСУ прояснив міфи військового обліку жінок

То коли всіх українок заберуть на війну? Головнокомандувач ЗСУ прояснив міфи військового обліку жінок

Markiian Oliiarnyk
Вечорниці
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розвіяв міфи щодо військового обліку жінок.
  • Він закликав не плутати військовий облік з мобілізацією чи призовом.
  • Жінки перебували на обліку з 1994 року, але перелік спеціальностей був обмежений.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний пояснив, що в законі про обов’язковий облік жінок не йдеться про призов чи обов’язкову мобілізацію. Тобто українки з 35 фахових напрямків не повинні навіть брати участь у навчаннях, про відправку на війну мова взагалі не йде.

Заборона розповідає про уточнення від ЗСУ та Міноборони щодо військового обліку дівчат.


Військовий облік жінок в Україні: це вже призов?

17 грудня 2021 року набув чинності розроблений Генеральним штабом Збройних сил України та затверджений Міністерством оборони України перелік спеціальностей, за якими жінки мають стати на обов’язковий військовий облік. Перелік містить 35 фахових напрямків, кожен з яких містить десятки окремих спеціальностей. 

Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний пояснив, що в нових правилах щодо військового обліку жінок не йдеться про призов чи обов’язкову мобілізацію. «Зі взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде! Єдине — Збройні Сили просто знатимуть, які спеціалістки є в країні та можуть у крайньому випадку долучитись до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні й раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював», — розповів Валерій Залужний.

Він також пояснив, що влада планує ввести перехідну норму про те, що жінки будуть брати участь у навчаннях для військовозобов’язаних лише за власним бажанням. За словами головнокомандуча ЗСУ, протягом 2022 року влада має підготувати порядок постановки на військовий облік, який дозволив би здійснити якнайбільше процедур у дистанційному форматі. 

Читати більше новин в Telegram

«Це стосується також і чоловіків — цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому. Протягом наступного року всі процедури будуть відкалібровані таким чином, щоб для наших співгромадянок, чиї спеціальності є в переліку для військового обліку, та їхніх роботодавців процес постановки на облік був максимально комфортним», — зазначив Залужний.

Коли та як потрібно стати на військовий облік

У поясненні від Міністерства оборони України йдеться про те, що стати на облік жінкам необхідно до кінця 2022 року у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній комісаріат) за місцем реєстрації місця проживання. 

«Процес постановки на військовий облік подібний до того, який проходять чоловіки. Коли облік повноцінно запрацює, у мірі потреби жінкам будуть пропонувати брати участь у зборах чи тренуваннях. А при влаштуванні на нову роботу серед документів треба буде надати й військово-обліковий», — йдеться у повідомлення Міноборони.

Реалізують зміни до наказу «Про військовий обов’язок і військову службу» до кінця 2022 року. До цього часу Генеральний штаб ЗСУ планує провести аналіз змін кількості військовозобов’язаних жінок, які перебувають на військовому обліку.

Раніше Заборона розповідала про загрозу російської агресії вже на початку 2022 року та про те, чим збираються допомогти американські та британські експерти з кібератак.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій