Читаєте зараз
Землетрус в Марокко: тисячі загиблих, знищена спадщина ЮНЕСКО

Землетрус в Марокко: тисячі загиблих, знищена спадщина ЮНЕСКО

Анастасія Бодюл

В Марокко, де вночі 8-9 вересня стався потужний землетрус, тривають пошуки зниклих безвісти у віддалених селах. Кількість загиблих вже перевищила 2000 людей та, ймовірно, зростатиме й далі, пише Reuters.

Працівники служби допомоги стикаються з проблемою дістатися до найбільш постраждалих сіл у Високому Атласі, скелястому гірському масиві, де поселення часто віддалені.

Поштовхи магнітудою 6.8 стали найбільшим смертоносним землетрусом у Марокко з 1960 року: тоді померли щонайменше 12 000 людей. Епіцентр знаходився за 72 км (45 миль) на південний захід від Марракеша. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від стихії постраждали понад 300 000 людей.

Завдана культурній спадщині шкода колосальна: зруйновані будинки, інфраструктура, історична ​​мечеть 12 століття; сильно пошкоджена частина старого міста столиці, яке входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Допомогу Марокко запропонували США, Іспанія, Франція та Туреччина, яка в лютому 2023 року сама постраждала від жахливого землетрусу, внаслідок якого загиблі понад 50 000 людей.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій