'
Читаєте зараз
Жінка піднялась на Ейфелеву вежу канатом і встановила рекорд

Жінка піднялась на Ейфелеву вежу канатом і встановила рекорд

Анастасія Могилевець

Француженка Анук Гарньє піднялася на Ейфелеву вежу в Парижі за допомогою канату. Жінка зробила це з метою підтримати онкохворих людей. А ще їй вдалося встановити світовий рекорд, пише The Guardian.

Гарньє змогла піднятись канатом на другий поверх Ейфелевої вежі на висоті 110 м за 18 хвилин. Тепер 34-річна спортсменка утримує рекорд найвищого підйому та найвищого підйому серед жінок. Вона досягла результату на дві хвилини швидше, ніж очікувалося. Анук готувалася до випробування цілий рік і була щаслива побачити свою сім’ю, коли спускалася. Альпіністка хотіла зібрати гроші для «Ліги проти раку» після того, як у її матері діагностували це захворювання.

«Я бачила, як вона бореться, і хотіла зробити свій внесок. Моя мрія здійснилася, це чарівно! Якщо я в чомусь і не сумнівалася, так це в тому, що я це зроблю», – сказала рекордсменка.

Жінка почала займатися лазінням по канату у 2022 році після перемоги на чемпіонаті світу з подолання смуги перешкод у своїй віковій категорії. Спортсменка каже, її надихнув успіх Іди Матильди Стеенсгаард, яка у 2022 році встановила рекорд найвищого підйому серед жінок, подолавши висоту 26 м в Копенгагенському оперному театрі. 

А попередній світовий рекорд серед обох статей належав південноафриканському спортсмену Томасу Ван Тондеру. У 2020 році він піднявся на 90 м канатом між вежами Соуето в Йоганнесбурзі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій