'
Читаєте зараз
Журналіста Гороховського оштрафували за незаконну працю. Він проводив семінар про Україну в Казахстані

Журналіста Гороховського оштрафували за незаконну працю. Він проводив семінар про Україну в Казахстані

Сергій Сурепін

17 вересня в Казахстані відбувся суд над українським журналістом Олександром Гороховським, повідомляє видання informБюро. Журналіста визнали винним у незаконній трудовій діяльності і присудили штраф у розмірі 42 087 тенге (приблизно 3200 гривень).

Хто такий Олександр Гороховський

З 2016 він очолює медіапроект «Без брехні. Фактчек політичної риторики», метою якого є підвищення рівня політичної культури українського суспільства. Проект пише про події в Україні, Грузії, Казахстані, Чехії, Польщі, Словаччині, США та Німеччині.

Що сталося

15 вересня поліція перервала тренінг із фактчекінгу в місті Уральську. Його проводили головний редактор незалежного тижневика Казахстану «Уральская неделя» Лукпан Ахмедьяров і головний редактор проекту «Без брехні. Фактчек політичної риторики», автор практичного посібника з фактчекінгу Олександр Гороховський.

Читати більше новин в Telegram

У чому звинуватили Горохівського

Українського журналіста визнали винним у порушенні частини 5 статті 517 (порушення іноземцем або особою без громадянства законодавства Казахстану в області міграції) Кодексу про адміністративні правопорушення Республіки Казахстан.

Штраф за Гороховського заплатять самі казахи. Українець зазначив, що він не відмовиться від поїздок у Казахстан, незважаючи на історію з затриманням.

У суді виступив і Талгат Катауов. Його поліція називає джерелом, яке повідомило силовикам про те, що в одному з уральських готелів проходить «семінар про Україну». За словами Катауова, він нічого поліції не повідомляв, нічого не знав про «семінар», а про Олександра Гороховського ніколи не чув.

Реакція Горохівського

Гороховський на судовому засіданні повідомив, що приїхав у Казахстан для обміну досвідом на запрошення журналістів газети «Уральская неделя». За його словами, це був приватний візит, оскільки сама зустріч проходила у форматі вільного спілкування. Також він не мав отримати жодної фінансової винагороди.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій