'
Читаєте зараз
Журналісту Слідство.Інфо намагалися вручити повістку під час розслідування: що треба знати про гучний скандал

Журналісту Слідство.Інфо намагалися вручити повістку під час розслідування: що треба знати про гучний скандал

Анастасія Могилевець

Слідство.Інфо оприлюднило розслідування щодо неправомірних статків керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. Під час роботи над матеріалом співробітники ТЦК намагались вручити повістку журналісту команди. Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження.

Йдеться про Євгенія Шульгата. Ввечері 1 квітня у супермаркеті Оболонського району Києва співробітники Солом’янського ТЦК намагалися вручити йому повістку. Військовослужбовці аргументували це тим, що чоловікові виповнилося 27 років і він не оновив свої дані. Журналіст запитав на камеру, чи пов’язана ситуація з його роботою над розслідуванням. Воєнкоми зауважили, що фіксують відмову від повістки, та пішли.

Євгеній Шульгат стверджує, що військовослужбовці звернулися до нього на імʼя-прізвище і знали його в обличчя. У новому розслідуванні Слідство.Інфо з’ясували, що зі співробітниками ТЦК була людина у цивільному, яка давала їм вказівки. Імовірно, це Олексій Біленко, близький до Іллі Вітюка. 

«У зв’язку з інцидентом, що мав місце під час вручення повістки журналісту Слідство.Інфо, Офіс Генерального прокурора вніс відомості до ЄРДР за фактом можливого зловживання службовими повноваженнями та перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку співробітників СБУ та ТЦК, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 171 КК України», – доповіли в Офісі генерального прокурора.

За версією журналістів, у такий спосіб СБУ нібито хотіла покарати розслідувача, який викрив елітне майно спецслужбовця. У коментарі Міністерства оборони для ЗМІ заявили, що вважають категорично неприпустимими будь-який тиск на журналістів.

«Наразі СБУ, Міністерство оборони та Генштаб ЗСУ проводять відповідну перевірку. Окремо зазначаємо, що згідно з законом, співробітники СБУ не мають повноважень надавати офіційні вказівки чи доручення щодо спілкування працівників ТЦК з журналістами», – сказано в заяві представників Служби безпеки.

Розслідування Слідство.Інфо щодо статків посадовця Іллі Вітюка вийшло 4 квітня. Журналісти, зокрема, з’ясували, що під час війни дружина керівника департаменту кібербезпеки СБУ придбала у Печерському районі Києва квартиру в елітному ЖК за понад 20 млн гривень.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій