Жила з динозаврами: вчені знайшли чи не найбільшу рептилію, що коли-небудь плавала в морях
- У 2016 році мисливець за скамʼянілостями Пол де ла Саль знайшов перший фрагмент загадкового величезного створіння, яке жило в морі мільйони років тому.
- Рептилія виявилась більшою за пліозавр, череп якого знайшли не так давно в Британії.
- Знайдені фрагменти незабаром відправлять у Бристольський музей.
Знахідка виявилась новим видом іхтіозаврів — створінь, що проживали на Землі ще до динозаврів і зникли приблизно 90 млн років тому. Відкритий ichthyotitan severnensis міг сягати 25 метрів, що можна порівняти із синім китом.
Заборона розповідає про велике відкриття аматорами нового виду іхтіозаврів.
Знахідка Пола де ла Саля: що відомо
Вчені ідентифікували, схоже, найбільшу рептилію, яка коли-небудь мешкала у світовому океані. Істота жила близько 202 млн років тому разом з динозаврами. Знахідку, яка привела до відкриття зробив мисливець за скамʼянілостями Пол де ла Саль, пише BBC.
Він у 2016 році досліджував пляж Сомерсета (Велика Британя) зі своєю дружиною Керол, коли пара знайшла частину велетенської щелепи. У 2020 році Джастін і Рубі Рейнольдс знайшли інший пазлик — ще один фрагмент щелепи поблизу села Блакитний Якір, що неподалік від першої знахідки.
«Я перекопав всю густу багнюку. Приблизно через годину моя лопата натрапила на щось тверде — і ця кістка вийшла ідеально збереженою», — казав Пол де ла Саль, який працював із сімʼєю Рейнольдс у команді.
Читати більше новин в TelegramВідкриття дозволило оцінити розміри створіння. Виявилось, що це новий і найбільший вид іхтіозаврів відомий людству.
«Сім’ї та будь-які люди можуть робити дивовижні відкриття. Вам не обов’язково бути світовим експертом. Поки у вас є трохи терпіння та гострого ока, ви можете зробити відкриття», — каже доктор палеонтолог з Бристольського університету Дін Ломакс.
Знайдені фрагменти незабаром виставлять у Бристольському музеї.
Гігантський іхтіозавр: що за створіння
Експерти стверджують, що скамʼянілості походять від двох гігантських рептилій-іхтіозаврів, довжина яких могла сягати 25 метрів. Це більше ніж пліозавр, череп якого знайшли не так давно в Британії, та якого називають морським тиранозавром. Для того, щоб повноцінно осягнути розміри створіння, необхідно мати повний череп і скелет, а наразі знайдено лише кілька фрагментів.
«Ґрунтуючись на розмірі щелепи — одна з них довжиною понад метр, а інша — два метри, ми можемо зробити висновок, що вся тварина мала б приблизно 25 метрів у довжину, приблизно стільки ж, скільки синій кит», — сказав Дін Ломакс.
Новий вид іхтіозавра вже назвали ichthyotitan severnensis, що можна перекласти як «гігантська ящірка-риба Северну».
Іхтіозавр — це мезозойські великі вимерлі морські рептилії. Вони жили ще до динозаврів, а один з видів (Ichthyosauria) проіснував приблизно до 90 мільйонів років тому в пізній крейді.
Раніше Заборона розповідала про нові деталі, які проливають світло на долю динозаврів на Землі. В кратері Чіксулуб, що в Мексиці, зробили кілька знахідок, що розповідають про умови на планеті в перші секунди після зіткнення з величезним астероїдом.
Читати більше новин в Telegram