Now Reading
Зі сценарію фільму про Стуса видалили ключову сцену. «Нам не треба промотувати Медведчука»

Зі сценарію фільму про Стуса видалили ключову сцену. «Нам не треба промотувати Медведчука»

Автор:

Український актор та ведучий Генадій Попенко заявив, що зі сценарію фільму «Стус» на основі реальних подій про українського поета-дисидента Василя Стуса, який загинув під час відбування покарання за радянські часи, прибрали одну з ключових сцен. Це суд, де адвокатом поета (а насправді – працює проти нього) виступає Віктор Медведчук, засновник руху «Український вибір», переговорник у Мінському процесі та відомий тим, що президент Росії Владімір Путін є хрещеним батьком його дитини.

Попенко опублікував цю інформацію на Фейсбуці, посилаючись на слова своїх колег.

«Проходячи кастинг на фільм «Стус», я читав сценарій до фільма. У ньому БУЛА сцена останнього суда над Стусом, – пише Попенко. – Саме того суда, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову “провину”. Хід справжнього адвоката-захисника. А потім було останнє заслання Василя Стуса, із якого він не повернуся. Український класик помер у радянському таборі лише за 6 років до здобуття Україною незалежності. Нещодвано, у коментах під постом Мирослав Латик (Muroslav Latyk) побачив, що сцени суду вже немає у фільмі. Запитав про це у акторів, що грають у фільмі. Вони підтвердили, що сцени суду вже немає. Її прибрали зі знімального графіка нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок».

Актор зазначив, що, зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом.

Продюсер стрічки Артем Денисов в коментарі УП.Життя назвав цю заяву актора фейком, але підтвердив, що сцени дійсно вже немає у фільмі. Але не тому, що подзвонили «зверху», а через хронометраж.

«Так, видалили дійсно, але не тільки цю сцену, але й деякі інші. Перш за все, бо сценарій спочатку передбачав майже 180 хвилин», – сказав він.

У коментарі «Забороні» Генадій Попенко сказав, що він з’ясовував обставини цього випадку зі знімальною групою та акторами. За його словами, деякі учасники фільму проявили самоцензуру.

«Багато хто з групи говорить: ну да, вирізали сцену, але навіщо взагалі була та сцена? Є негативний герой, є історія, нам не треба промотувати Медведчука, навіщо про нього говорити? Нам треба популяризувати свого Стуса, а не тих катів, що відправили його по етапу»,– говорить Попенко.

На його думку, уникати появи Медведчука у фільмі не можна, «бо він людина, яка досі живе серед нас, на відміну від Стуса, і він впливає на життя в Україні».

«Більшість людей не знала, що Медведчук бук адвокатом Стуса, – говорить актор. – А якщо буде таке кіно, то дізнаються всі! Кіно – це плювок у вічність, це страшна зброя, якої він боїться».

Фільм «Стус» знімає «UM-GROUP Production» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічка має вийти в прокат у 2019 році.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top