'
Читаєте зараз
Зі сценарію фільму про Стуса видалили ключову сцену. «Нам не треба промотувати Медведчука»

Зі сценарію фільму про Стуса видалили ключову сцену. «Нам не треба промотувати Медведчука»

Katerina Sergatskova

Український актор та ведучий Генадій Попенко заявив, що зі сценарію фільму «Стус» на основі реальних подій про українського поета-дисидента Василя Стуса, який загинув під час відбування покарання за радянські часи, прибрали одну з ключових сцен. Це суд, де адвокатом поета (а насправді – працює проти нього) виступає Віктор Медведчук, засновник руху «Український вибір», переговорник у Мінському процесі та відомий тим, що президент Росії Владімір Путін є хрещеним батьком його дитини.

Попенко опублікував цю інформацію на Фейсбуці, посилаючись на слова своїх колег.

«Проходячи кастинг на фільм «Стус», я читав сценарій до фільма. У ньому БУЛА сцена останнього суда над Стусом, – пише Попенко. – Саме того суда, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову “провину”. Хід справжнього адвоката-захисника. А потім було останнє заслання Василя Стуса, із якого він не повернуся. Український класик помер у радянському таборі лише за 6 років до здобуття Україною незалежності. Нещодвано, у коментах під постом Мирослав Латик (Muroslav Latyk) побачив, що сцени суду вже немає у фільмі. Запитав про це у акторів, що грають у фільмі. Вони підтвердили, що сцени суду вже немає. Її прибрали зі знімального графіка нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок».

Актор зазначив, що, зі слів учасників знімального процесу, «продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом.

Продюсер стрічки Артем Денисов в коментарі УП.Життя назвав цю заяву актора фейком, але підтвердив, що сцени дійсно вже немає у фільмі. Але не тому, що подзвонили «зверху», а через хронометраж.

Читати більше новин в Telegram

«Так, видалили дійсно, але не тільки цю сцену, але й деякі інші. Перш за все, бо сценарій спочатку передбачав майже 180 хвилин», – сказав він.

У коментарі «Забороні» Генадій Попенко сказав, що він з’ясовував обставини цього випадку зі знімальною групою та акторами. За його словами, деякі учасники фільму проявили самоцензуру.

«Багато хто з групи говорить: ну да, вирізали сцену, але навіщо взагалі була та сцена? Є негативний герой, є історія, нам не треба промотувати Медведчука, навіщо про нього говорити? Нам треба популяризувати свого Стуса, а не тих катів, що відправили його по етапу»,– говорить Попенко.

На його думку, уникати появи Медведчука у фільмі не можна, «бо він людина, яка досі живе серед нас, на відміну від Стуса, і він впливає на життя в Україні».

«Більшість людей не знала, що Медведчук бук адвокатом Стуса, – говорить актор. – А якщо буде таке кіно, то дізнаються всі! Кіно – це плювок у вічність, це страшна зброя, якої він боїться».

Фільм «Стус» знімає «UM-GROUP Production» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічка має вийти в прокат у 2019 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій