Зліт МіГ-31К: в ЗСУ пояснили, чому тривоги стали коротшими

Ilona Kivva
Автор:

Повітряні тривоги, пов’язані зі зльотом російських винищувачів МіГ-31К, стали коротшими, адже літак перебуває у повітрі меншу кількість часу. Причиною може бути виконання тренувальних зльотів-посадок або перельотом на інший аеродром, розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зауважив, що нехтувати безпекою все одно не варто і потрібно переходити в укриття, адже МіГи є носіями балістичних ракет Кинджал. 

За скільки Кинджали долітають до різних регіонів України. Інфографіка: UA War Infographics

«Загалом МіГ-31 міг здійснити зліт, облетіти по колу десь там в районі аеродрому та сісти. Тобто відпрацювати зліт-посадку. Такий собі тренувальний політ міг бути. Але кожен тренувальний політ може стати й не тренувальним. Він може виконати завдання. Можливо, це другий варіант, МіГ просто здійснює переліт на інший аеродром. Тобто через перебазування теж можуть бути такі короткі тривоги», — пояснив Ігнат.

Також у Повітряних силах розповіли, що є джерела в розвідці, які теж намагаються якомога більше отримати інформації різними способами, чи становить зліт МіГа небезпеку й на скільки вона є серйозною. А головну інформацію Сили оборони отримують від західних партнерів. Це такі загрози як: зліт МіГ-31, зліт стратегічної авіації, вихід в море кораблів й підготовка їх до пусків Калібрів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій