Зливали геолокацію: Google пішов на велику угоду в США
- У 40 американських штатах проти компанії ще у 2018 році почалося розслідування.
- Техногіганта підозрювали у зберіганні конфіденційної інформації про користувачів.
- Завдяки даним юзерів Гугл, ймовірно, заробляв понад $200 мільярдів на рік.
Google погодився виплатити майже $400 мільйонів американським штатам, а вони припиняють розслідування проти компанії щодо відстеження даних користувачів без їхньої згоди. Ці дані у корпорації використовували для залучення рекламодавців, а також ними ділилися з поліцією.
Заборона розповідає про історичну угоду.
Найбільша справа про конфіденційність в історії країни
У 2018 році проти Гугла почалося розслідування: компанію підозрювали у тому, що вона продовжувала відстежувати дані про місцезнаходження людей (геолокация) навіть після того, як вони вимикали таку функцію, пише Associated Press.
Після кількох років розслідування сторони домовилися про мирову угоду. На це вплинула постанова Верховного суду в червні-2022, яка скасувала конституційний захист абортів. Прецедент викликав запитання щодо конфіденційності для жінок, які шукають процедуру або пов’язану інформацію в Інтернеті.
За угодою, Google має виплатити $391.5 мільйона в обмін на повне завершення розслідування. Компанія також погодилася зробити відстеження більш прозорим для користувачів. Це найбільша глобальна угода про конфіденційність в історії США.
Читати більше новин в Telegram«Ця угода є історичною перемогою для споживачів в епоху все більшої залежності від технологій. Дані про місцезнаходження є однією з найбільш конфіденційних і цінних особистих даних, які Google збирає. Існує так багато причин, чому споживач повинен мати змогу відмовитися від відстеження», — сказав у заяві генеральний прокурор Коннектикуту Вільям Тонг.
Відстеження місцезнаходження допомагає технологічним компаніям продавати цифрову рекламу маркетологам. Це інструмент, який генерує понад $200 мільярдів щорічного доходу від реклами Google. Такі дані також надавалися поліції для визначення місцезнаходження підозрюваних.
Раніше Заборона розповідала про дослідження інженерів Талала Хаджа Бакрі та Томмі Міска, яке довело, що Apple збирає інформацію практично про кожен клік користувачів.
Читати більше новин в Telegram