'
Читаєте зараз
Apple стежить за вами. Ні, це не теорія змови, опубліковано докази

Apple стежить за вами. Ні, це не теорія змови, опубліковано докази

Ilona Kivva
Автор:
  • Функція iPhone Analytics призначена для збору інформації про те, як ви використовуєте смартфон, хоча її начебто можна вимкнути.
  • Інженери проаналізували роботу програми на двох гаджетах: зламаному та зі стандартним програмним забезпеченням.
  • Програми Health і Wallet не передавали жодних аналітичних даних.

Продукція яблучної компанії, зокрема гаджети Apple збирають інформацію практично про кожен клік користувачів. Відбувається це виключно через рідні застосунки. При цьому функції конфіденційності, які є головною фішкою рекламної кампанії iPhone, не дозволяють заблокувати таку передачу.

Заборона розповідає про дослідження Талала Хаджа Бакрі та Томмі Міска з безпекової компанії.


Як iPhone і iPad фіксують дії юзерів

Розробники додатків для IOS і дослідники безпеки в програмній компанії Mysk Талал Хадж Бакрі та Томмі Міск проаналізували роботу кількох гаджетів від компанії-техногіганта. Вони з’ясували, що пристрої збирають надзвичайно детальну інформацію про користувачів, пише Gizmodo.

Це відбувається через рідні додатки Apple незалежно від того увімкнена функція iPhone Analytics, яка і призначена для збору даних, чи ні.

Дослідники переглянули цифрову інформацію, зібрану кількома програмами Apple iPhone:

Читати більше новин в Telegram
  • App Store;
  • Apple Music;
  • Apple TV;
  • Books;
  • Stocks;
  • Health;
  • Wallet. 

Вони використали два айфони: один з базовими налаштуваннями, а інший зламаний. Інженери проглядали дані з різними параметрами конфіденційності на обох пристроях, однак виявилося, що навіть повне блокування дозволів для застосунків у жодному випадку не зупинило збір інформації у перших п’яти додатках. Водночас програми Health і Wallet, взагалі не передавали жодних аналітичних даних, незалежно від того, чи було ввімкнено або вимкнено налаштування iPhone Analytics.

«App Store збирає інформацію про кожну річ, яку ви робили в режимі реального часу. Включно з тим, що ви натискали, які програми ви шукаєте, яку рекламу ви бачили, а також як довго ви дивилися на ту чи іншу програму та як ви її знайшли. Додаток також надсилав деталі про вас і ваш пристрій, зокрема ідентифікаційні номери, тип телефону, яким ви користуєтеся, роздільну здатність екрана, мови клавіатури, спосіб підключення до Інтернету тощо», — розповів Томмі Міск.

При цьому більшість додатків, які надсилали аналітичні дані, спільно використовували узгоджені ідентифікаційні номери, що дозволяли Apple відстежувати активність у своїх службах.

На практиці це працює так:

  • ви використали додаток, наприклад, Stocks, щоб переглянути акції; 
  • він надсилає Apple список акцій, які ви переглядаєте: їх назви, які шукали, коли ви це робили, а також записи про будь-які новинні статті, які ви бачите в додатку;
  • інформація надсилається на вебадресу з позначкою analytics: «https://stocks-analytics-events.apple.com/analyticseventsv2/async»;
  • для такої передачі не використовується iCloud, що зазвичай необхідно для синхронізації ваших даних між пристроями. 
«Неможливо дізнатися, що Apple робить з даними, без пояснень компанії, але вона не відповідає на запити про коментарі. Цілком можливо, що Apple не використовуватиме інформацію, якщо ви вимкнете налаштування. Але це все одно суперечить тому, як компанія пояснює призначення налаштувань у своїй політиці конфіденційності, адже конфіденційність є одним із головних переваг, які Apple використовує, щоб виділити свої продукти серед конкурентів», — зазначили у виданні.
Раніше Заборона розповідала про таємницю внутрішніх браузерів найпопулярніших соцмереж у світі зі слів ексінженера Google Фелікса Краузе.
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій