Читаєте зараз
Зливав РФ, яку зброю передають ЗСУ: розслідувачі викрили ексначальника Генштабу Молдови 

Зливав РФ, яку зброю передають ЗСУ: розслідувачі викрили ексначальника Генштабу Молдови 

Ilona Kivva
Автор:

Ексначальник Генштабу Молдови Ігор Горган регулярно доповідав російським спецслужбам про внутрішню політичну обстановку в країні. Також він передавав дані про візити представників Міноборони України, які закуповували військову техніку та снаряди для ЗСУ, з’ясували журналісти-розслідувачі The Insider і «Маленькой стран». 

Так, ЗМІ отримали доступ до листування в Telegram Горгана з його куратором з ГРУ РФ полковником Олексієм Макаровим.

«Горган та Макаров почали особливо активно контактувати у квітні 2022 року, тобто вже після початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Конфіденційні зустрічі в основному проходили в кишинівських кафе або на риболовлі. ГРУ особливо цікавило, яке озброєння Київ закуповує у сусідніх країнах, зокрема в Молдові», — кажуть розслідувачі.

Ігор Горган. Фото: The Insider

Горган був радянським офіцером. З 2013 року він, вже будучи генералом, обійняв посаду начальника Генерального штабу Молдови, але внаслідок конфлікту з тодішнім міністром оборони Анатолієм Шалари йому довелося залишити військове відомство. У 2019 році після перемоги на президентських виборах Ігоря Додона Горган знову очолив Генштаб. У цьому кріслі він просидів до вересня 2021 року, доки нова президентка Майя Санду не відправила його у відставку.

Пр цьому у Міністерстві оборони Молдови залишилося чимало ставлеників Горгана, які забезпечують його секретну інформацію. Є його однодумці й серед чиновників на місцях. Так, був епізод, коли хтось із них надіслав документ, що на військовому полігоні Бульбоака починалися навчальні стрільби армії Молдови. Папір відразу пішов у штаб-квартиру ГРУ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій