Читаєте зараз
Зміг би дихати песик: на Марсі вперше виготовили кисень

Зміг би дихати песик: на Марсі вперше виготовили кисень

Ilona Kivva
Автор:

На Марсі завершився перший експеримент із виробництва кисню не на Землі, пише CNN.

Пристрій розміром з мікрохвильову піч під назвою Mars Oxygen In-Situ Resource Utilization Experiment (MOXIE) знаходиться на марсоході Perseverance, який приземлився на Марсі 18 лютого 2021 року.

Інструмент працює шляхом перетворення великої кількості вуглекислого газу на Марсі в кисень. За даними NASA, за два роки MOXIE виробив 122 грами кисню, що дорівнює кількості дихання песика за 10 годин. Під час піку своєї ефективності пристрій виробляв 12 грамів кисню на годину з чистотою 98% або вище, що вдвічі перевищило цілі Агентства.

Розріджена марсіанська атмосфера на 96% складається з вуглекислого газу, що не дуже допомагає людям, які дихають киснем. MOXIE працює шляхом поділу молекул вуглекислого газу, які містять один атом вуглецю та два атоми кисню. Він відокремлює молекули кисню та виділяє монооксид вуглецю як відходи. Коли гази рухаються через прилад, його система аналізує чистоту та кількість кисню.

Більші та кращі версії чогось на кшталт MOXIE у майбутньому зможуть забезпечувати системи життєзабезпечення повітрям, придатним для дихання, а також перетворювати та зберігати матеріал, необхідний для ракетного палива, яке використовується для запуску під час повернення на Землю. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій