'
Читаєте зараз
Знеболювальне для дорослих та дітей. МОЗ розпочало громадські обговорення легалізації медичного канабісу

Знеболювальне для дорослих та дітей. МОЗ розпочало громадські обговорення легалізації медичного канабісу

Markiian Oliiarnyk
Рослина роду канабісу
  • МОЗ винесло на громадське обговорення законопроєкт про канабіс в Україні.
  • Препарати на основі канабісу є дуже ефективними знеболювальними, зокрема для дітей.
  • Раніше Верховна Рада намагалася легалізувати медичний канабіс, але законопроєкт було провалено.

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України розпочало процедуру громадського обговорення щодо законопроєкту про легалізацію медичного канабісу. Обговорення триватимуть до 17 грудня 2021 року, після чого положення проєкту закону будуть переглянуті. У МОЗ сподіваються, що легалізація медичної марихуани дозволить забезпечити пацієнтів, зокрема і дітей, ефективними знеболювальними препаратами на основі канабіноїдів.

Заборона розповідає про новий етап у процесі легалізації медичного канабісу в Україні.


Головне про легалізацію медичного канабісу

Головною метою цього законопроєкту є врегулювання питань щодо забезпечення пацієнтів препаратами з канабісом для лікування хронічного болю, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, посттравматичного синдрому, онкологічних захворювань, епілепсії тощо.

У законопроєкті пропонується легалізувати ліки на основі канабісу для використання у якості ефективних знеболювальних препаратів для пацієнтів, зокрема і дітей, що хворіють на різні системні розлади.

Якщо документ буде ухвалено, будуть створені належні умови для повноцінного застосування канабісу у медичній та науковій діяльності. Зокрема йдеться про розробку, клінічні дослідження та державну реєстрацію дієвих канабіноїдних лікарських засобів власного виробництва. 

Читати більше новин в Telegram

Передбачається, що таким чином будуть забезпечені заходи контролю за обігом медичного канабісу, щоб ніхто його не використовував не за призначенням. Тож, необхідно встановити вимоги та визначити особливості контрольованого обігу сортів коноплі та визначити вимоги до суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати операції, пов’язані з обігом сортів канабісу.

Законопроєкт про канабіс: громадське обговорення

Цей проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності» МОЗ України 17 листопада 2021 року винесло на громадське обговорення.

Громадське обговорення триватиме до 17 грудня. Це означає, що протягом 30 днів кожен охочий має можливість надіслати у письмовому або електронному вигляді свої пропозиції та зауваження.

У липні 2021 року Верховна Рада вже розглядала подібний законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Однак тоді народні депутати його не підтримали й відправили на доопрацювання.

Раніше Заборона писала, що ще наприкінці 2020 року комісія з наркотичних речовин Організації Об’єднаних Націй виключила канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків у світі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій