'
Читаєте зараз
Зникають 400 років культурної спадщини Данії: в Копенгагені спалахнула одна з найстаріших фондових бірж

Зникають 400 років культурної спадщини Данії: в Копенгагені спалахнула одна з найстаріших фондових бірж

Анастасія Могилевець

У столиці Данії Копенгагені 16 квітня загорілась будівля старої фондової біржі Берсен, побудованої 400 років тому. Це сталось в ході реконструкції, причини спалаху поки невідомі, повідомляє Данська торгова палата.

Через поширення полум’я вже обвалився 56-метровий шпиль. Він виконаний у формі хвостів чотирьох драконів, переплетених між собою. Інформації про постраждалих поки не надходило, встановити ступінь пошкоджень на цю мить неможливо.

«Жахливі фото з біржі сьогодні вранці. 400 років культурної спадщини Данії у вогні. Зі штаб-квартири торгової палати, охопленої вогнем, евакуюють витвори мистецтва», — прокоментував інцидент міністр культури Якоб Енгель-Шмідт.

Правоохоронці столиці Данії евакуюють людей з сусідніх будівель, в тому числі Міністерства фінансів, щоб уберегти їх від вогню і диму. Всі засідання і слухання в парламенті скасували, співробітників попросили залишатися вдома. Ліквідовувати пожежу допомагає полк Королівської гвардії Данії. Поліція оточила прилеглі райони, дороги перекриють на певний час.

Відомо, що будівля Берсен зведена в стилі фламандського ренесансу. Історичну пам’ятку поруч з палацом Крістіансборг, резиденцією данського парламенту, використовували для урочистих обідів, конференцій та заходів. Втім, вона була недоступна широкому загалу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій