Читаєте зараз
Знищив 600 ворогів: історія загиблого пілота-аса з авіабригади імені Нікіфорова

Знищив 600 ворогів: історія загиблого пілота-аса з авіабригади імені Нікіфорова

Ilona Kivva
Автор:
  • 24-річний Данило Мурашко служив у 299-й бригаді тактичної авіації ЗСУ. Працював на штурмовику Су-25.
  • Майже за рік від початку повномасштабного вторгнення він дослужився від льотчика до командира авіаланки. 
  • Пілот-ас є повним кавалером ордена Богдана Хмельницького та Героєм України.

Льотчик-штурмовик Данило Мурашко з перших днів великої війни зустрічав ворога у небі. За 10 місяців  йому вдалося знищити близько 70 одиниць бронетехніки ворога, понад 80 бойових машин, приблизно 30 автоцистерн з пальним та 600 противників. Під час бойового вильоту під Краматорськом машину-напарника Мурашка підбили. Він втрачав висоту, замість катапультування відвів падаючий літак від житлових будинків.

Заборона розповідає про загиблого героя.


Хто такий Данило Мурашко

Хлопець народився в Ніжині, що на Чернігівщині. З дитинства мріяв стати льотчиком і у 2015 році вступив до Харківського університету Повітряних сил. Одразу після закінчення навчання приєднався до лав 299-ї бригади тактичної авіації ЗСУ імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова.

З першого дня повномасштабного вторгнення РФ Данило Мурашко брав участь у бойових завданнях: вже у травні 2022 року став старшим пілотом, а згодом — командиром авіаційної ланки бригади.

З 24 лютого 2022 року він здійснив 141 бойовий виліт, понад 130 з яких — з бойовим застосуванням. На рахунку воїна близько 70 одиниць знищеної бронетехніки ворога, понад 80 бойових машин, приблизно 30 автоцистерн з пальним та близько 600 ліквідованих противників. 

Читати більше новин в Telegram

Мурашко пішов на своє 141-ше бойове завдання 27 січня 2023 року. Він працював у парі з іншим літаком під Краматорськом. Під час місії штурмовик Су-25, на якому летів Данило, підбив ворожий винищувач. Це сталося поблизу селища Шабельківка. Пілот мав час катапультуватися, однак вирішив відвести падаючий літак віл житлових будинків: втратив висоту і не зміг покинути літак.

«Я готувався до вильоту, повертаюся, а він за мною сидить без настрою. Каже: “Я за сьогодні не зробив жодного вильоту. І вчора, і позавчора. За три дні ні разу не допоміг хлопцям”. Я подивився чергу, сказав йому, що якщо хоче, то може сходити зі мною… Останні його слова були в ефірі: “Я відверну”. І він таки відвернув від населеного пункту», — згадує командир другої ескадрильї Ростислав Лазаренко.

На момент загибелі Мурашку було 24 роки. Він повний лицар ордена Богдана Хмельницького. Відзначений почесним нагрудним знаком головнокомандувача Збройних сил України «Сталевий Хрест». Також вже посмертно льотчику присвоїли звання героя України.

«З першого дня повномасштабної збройної агресії офіцер мужньо виконував усі поставлені бойові завдання, проявляв героїчну відданість військовій справі, патріотизм та служіння українському народу. Він був відданим товаришем та яскравим прикладом для військовослужбовців нашої частини», — сказали про героя його побратими з 299-ї бригади.

Льотчик третього класу Данило Мурашко. Фото: 299-та бригада тактичної авіації/Facebook

Раніше Заборона розповідала про пілота тієї ж бригади Олександра Кукурбу. Пілот-штурмовик виконував бойові завдання від Київщини до Херсонщини і знищив близько 100 одиниць ворожої техніки та понад 300 окупантів. Він загинув, виконуючи своє 100-те бойове завдання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій