Читаєте зараз
ЗСУ можуть лишитися без дронів через суд в США

ЗСУ можуть лишитися без дронів через суд в США

Іван Скорина
  • Судове рішення ускладнило волонтерам закупку безпілотників у Європі стало складніше через вирок американського правосуддя щодо. 
  • Позов проти відомої китайської компанії DJI стосувався порушення патенту на технологію аерокосмічної компанії Textron Inc.
  • Розробка Mavic-3 адаптована під скидання гранат і широко застосовується українською армією проти ворога.

Європейські дилери більше не можуть відправляти дрони виробництва DJI в Україну. Компанія, ймовірно, навіть вимагає від постачальників гарантій того, що доставка не відбудеться. Це наслідок судового процесу дворічної давнини.

Заборона розповідає про перепони у постачанні китайських безпілотників на передову.


DJI: проблеми китайської компанії в США та ЄС

Аерокосмічний гігант Textron Inc. розпочав процес проти DJI у 2021 році. Американці стверджували, що кілька типів їхніх БПЛА з можливістю автоматичного зависання працюють за запатентованою Текстроном технологією. Зрештою позивачі отримали $279 млн компенсації, переконавши суд, що китайці навмисно порушили її патенти. Відповідачі заявили, що категорично не погоджуються з вердиктом, повідомляє Reuters.

«Textron — компанія з виробництва військових вертольотів. DJI — компанія з виробництва цивільних безпілотників. Між технологіями немає спільності», — йдеться в заяві компанії.

У 2021 році Міністерство оборони США назвало DJI потенційною загрозою для національної безпеки країни, а за рік заборонило американцям інвестувати в цю та ще 12 китайських компаній через їхні ймовірні зв’язки з армією КНР. Виробники квадрокоптерів тоді запевнили, що ніколи не рекламували та не продавали свою продукцію для військового використання в жодній країні. 

Читати більше новин в Telegram

«Політично мотивовані звинувачення проти DJI в останні роки вплинули на наш бізнес у Сполучених Штатах, але ми продовжуємо задовольняти потреби зростаючого ринку, який використовує технологію безпілотників, щоб допомогти багатьом галузям. Ми готові офіційно оскаржити наше включення до списку», — йдеться в заяві компанії.

Mavic: використання на війні

У межах судових процесів компанія каже, що призупинила всі ділові операції в Росії та Україні після повномасштабного вторгнення, щоб не допустити використання своїх БПЛА на полі бою. Тим не менш, вони неодноразово з’являлися у військових з обох сторін, пише Bloomberg.

І якщо росіян не турбують західні санкції та рішення судів, то українські Збройні сили отримають проблеми, адже офіційна закупка може стати неможливою.

Мавік-3 призначений для спостереження за тваринами, зйомок природи та для роботи візуальних митців. ЗСУ застосовує ці безпілотники Mavic 3, оснащуючи їх гранатами. Найчастіше – 30-міліметровим пострілом ВОГ-17 від радянського автоматичного гранатомета АГС-17 Полум’я.

Для кидка з квадрокоптера такому боєприпасу потрібно доопрацювання, що, як правило, відбувається в кустарних умовах і займає кілька хвилин. 

Використовують і потужніші бомби, наприклад, американський гранатометний постріл M430A1 калібром 40 мм, постріли від протитанкового гранатомета і навіть міни від 82-мм міномета. Але чим важчий боєприпас, тим вантажопідйомнішим повинен бути дрон. Мавік-3 можна оснастити лише одним пострілом.

Раніше Заборона розповідала про українське виробництво автономних літаків від компанії AeroDrone. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій