'
Читаєте зараз
Безпілотники ЗСУ під Москвою: чи справді Україна може бомбити Кремль

Безпілотники ЗСУ під Москвою: чи справді Україна може бомбити Кремль

Іван Скорина
  • Генштаб ЗСУ формує роти операторів БпЛА, а Міністерство оборони має контракт на виробництво дронів дальністю від 1000 до 3100 кілометрів.
  • Від кордону з країною-терористкою до Москви приблизно 600 кілометрів. 
  • В 2023 році кілька, ймовірно, українських дронів було знайдено неподалік від столиці РФ.

Збройні сили України, ймовірно, мають розробки і діючі зразки безпілотних апаратів, які виконують не тільки розвідувальну функцію. Голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов каже, що деякі дрони можуть долетіти за столицю РФ і навіть далі.

Заборона розповідає про вітчизняну армію дронів і її потужність. 


Безпілотники під Москвою

Дрон українського виробництва UJ-22 Airborn 23 квітня впав коло міста Ногінськ, за 40 км від Москви та за 490 км від кордону з Україною, повідомив російський Telegram-канал База.

Цей БПЛА – не перший, що знаходять неподалік від столиці РФ. Так, 6 лютого 2023 року невідомий безпілотник розбився поруч із Калугою (160 км від Москви). Це міг бути модифікований радянський дрон Ту-141 «Стриж», що є на озброєнні ЗСУ, припустив військовий аналітик Інституту досліджень зовнішньої політики (FPRI) Роб Лі.

«Українські чиновники пообіцяли не використовувати надану Заходом зброю для нападу вглиб російських територій. Але вони ніколи не робили подібних тверджень щодо своєї власної зброї», — зазначали у The War Zone.

Читати більше новин в Telegram

Журналісти видання Defence Express проаналізували, що «Стриж» здатен дістатися місць базування стратегічних бомбардувальників — Енгельс-2 та Дягілєво. Атаку на авіабазу в місті Енгельс у грудні 2022 року здійснили також за допомогою безпілотників.

Ту-141 «Стриж» в момент запуску. Фото: Defence Express

Армія дронів: можливості

Держава посилила напрямок аеророзвідки, яка довела свою ефективність в попередні роки війни і стала незамінною під час повномасштабки. Так, з листопада 2022 року по січень 2023 року Міністерство оборони отримало від українських виробників 75 заявок на БпЛА різних типів. 13 із них уже кодифіковані, у них затверджено технічні умови.

В межах проєкту «Армія дронів» від UNITED24 планується формування трьох перших ударних рот операторів БПЛА. За словами голови ГУР Кирила Буданова, українські безпілотники націлені на Москву та можуть долітати навіть далі.

Так, наприклад, компанія AeroDrone вже працює над БпЛА дальньої дистанції. У них є дві моделі: D-80 Discovery та E-300 Enterprise з розмахом крил у 8.5 м та вантажністю 80 кг і 300 кг відповідно, розповів засновник Дмитро Шимків. Дальність становить понад 1000 км, а якщо встановити бак 350 літрів, то можна збільшити до 3100 кілометрів. Від найближчого кордону України з Росією (в Сумській області) до Москви – близько 500 кілометрів. 

AeroDrone вже уклали контракти з Міністерством оборони та почали серійне виробництво. Ведуться перемовини з іноземною компанією про можливість розширення виробництва в Польщі. Вартість таких літаків становить від $250 000 до $450 000.

Автономний літак AeroDrone. Фото: dev.ua

Раніше Заборона розповідала про оператора БпЛА Валерія Невструєва, який поділився досвідом роботи та життя на війні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій