Читаєте зараз
ЗСУ наближаються до Токмака. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ наближаються до Токмака. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

  • Минулого тижня ЗСУ звільнили Роботине, що розташоване за 20 кілометрів від Токмака — важливого вузлового хаба, окупованого Збройними силами РФ (ЗС РФ). Окрім самого Роботиного, ЗСУ вдалося зайти на передові лінії оборони армії РФ між Роботиним та розташованим східніше Вербовим.
Роман Світан. Фото: Wikimedia

Після звільнення Роботиного деякі експерти припустили, що тепер ЗСУ можуть діставати до Токмака артилерійськими снарядами. Математично це дійсно так. Відстань від позицій ЗСУ до Токмака становить близько 20 кілометрів, а дальність пострілу артилерійської установки М777 може коливатися від 20 до 40 кілометрів залежно від снаряда. Проте, на думку постійного військового експерта Заборони Романа Світана, навколо Роботиного ще зосереджені артилерійські підрозділи противника, а отже, ЗСУ поки що рано активно підтягувати власні артилерійські системи.

Також Світан зазначає, що звільнений плацдарм навколо Роботиного був останньою ділянкою, що мав суцільні мінні загородження. Далі, за словами експерта, кількість загороджень значно менша.

  • На Вереміївському виступі ЗСУ просунулися на південь у напрямку населеного пункту Завітне Бажання. За неперевіреними джерелами, бої тривають поруч зі Старомлинівкою (що значно південніше від Завітного Бажання). Також на цій ділянці фронту ЗСУ вдалося розширити плацдарм та просунутися на схід від Урожайного. Судячи з усього, ЗСУ намагатимуться перерізати трасу Керменчик — Старомлинівка. 

Роман Світан зазначає, що обидва напрямки (в районі Роботиного та Старомлинівки) однаково важливі. На думку експерта, такий підхід дає змогу розтягувати війська противника й не дозволяє йому сконцентровувати їх на окремому напрямку.

  • Поруч із Херсоном ЗСУ продовжують виконувати диверсійно-розвідувальні операції на лівому березі Дніпра. Згідно з військкорами, ЗСУ постійно вдається перепливати Дніпро та проводити ротації. 

Східний напрямок

  • Південніше від Бахмута після кількох тижнів позиційних боїв ЗСУ відновили свій рух на ділянці Кліщіївка — Андріївка — Курдюмівка. Зокрема, за минулий тиждень українські війська впритул підійшли до Кліщіївки та Андріївки. 
  • На Луганському напрямку окупаційні війська продовжують іти в штурм. Ситуація під Куп’янськом і на Лиманському напрямку залишається стабільно важкою. Також тривають штурми Синьківки ЗС РФ.

Вибухи в тилу армії РФ

  • 19 серпня стало відомо про влучення дронів у військовий аеродром РФ у Сольцах Новгородської області. У результаті атаки знищено стратегічний бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3. Саме з цих літаків РФ неодноразово запускала ракети по українських містах. 
  • 23 серпня стало відомо про знищення російської зенітно-ракетної системи великого й середнього радіуса дії С-400 «Тріумф», що була розгорнута поблизу села Оленівка окупованого Криму. Яким засобом уразили ціль, наразі невідомо. 
  • 23 серпня відбулася чергова атака безпілотників на Москву — один з них влучив у вежу «Москва-Сіті». 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій