'
Читаєте зараз
ЗСУ наблизилися до звільнення Урожайного, РФ намагається просунутись до Куп’янська. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ наблизилися до звільнення Урожайного, РФ намагається просунутись до Куп’янська. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

  • ЗСУ продовжують розширяти плацдарм біля Роботиного. За минулий тиждень українській армії вдалось просунутися ближче до Роботиного та східніше у напрямку Вербового.

На думку постійного військового експерта Заборони Романа Світана, на цій ділянці фронту відбувається бокове розширення плацдарму та укріплення західних і східних флангів з метою підготовки до подальшого прориву та заходу резервів ЗСУ.

  • У районі Времіївського виступу точаться бої за Урожайне, що розташоване східніше від нещодавно звільненого Старомайорського. ЗСУ вдалося просунутись з півночі на південь та впритул наблизитись до села. Згідно з повідомленнями російських військкорів, ЗСУ посилили підрозділи та готуються до заходу в село. 

Збройні сили РФ (ЗС РФ), розміщені в Урожайному, обстрілюються з заходу і з півночі, однак, попри невигідне становище, росіяни продовжують утримувати позиції. Роман Світан пояснює це тим, що звільнення Урожайного наблизить ЗСУ до Старомлинівки, де проходить основна лінія оборони російської армії. Саме тому, за словами експерта, ЗС РФ систематично підживлюють рубіж особовим складом.

Східний напрямок

  • На Донеччині активні бойові дії продовжуються на трьох основних напрямках. У районі Мар’їнки та Авдіївки росіяни продовжують наступати на позиції ЗСУ, але наразі не мають успіху. 
  • ЗС РФ залучили резерви, стабілізувавши лінію від Кліщіївки до Курдюмівки та переходячи в активну оборону. Судячи з російських воєнних пабліків, найважче росіянам наразі у Кліщіївці, де, за їхніми повідомленнями, ЗСУ вдалося закріпитись на краях села. Кліщіївка розташована на висоті, що дозволить ЗСУ обстрілювати прилеглі низини, включно з Бахмутом.
  • На Луганському напрямку росіяни продовжують застосовувати великі резерви, аби прорвати лінію Сватове — Кремінна.

За словами Світана, росіяни спробують повторно захопити Куп’янськ та Куп’янськ-Вузловий. Враховуючи, що головним засобом логістики в армії РФ є залізниця, такий сценарій дозволив би їй покращити ланцюги постачання.

Вибухи у тилу армії РФ

  • 4 серпня український надводний дрон влучив у десантний корабель «Оленегорский горняк» Північного флоту РФ. В результаті атаки корабель отримав значні пошкодження та крен на лівий борт. Атака відбулася в акваторії Новоросійська — далеко від портів окупованого Криму (наприклад, відстань між Севастополем та Новоросійськом складає близько 300 кілометрів). «Оленегорский горняк» став другим за величиною після крейсера «Москва» кораблем, ураженим під час широкомасштабного вторгнення РФ.
  • 5 серпня український надводний дрон влучив у російський танкер SIG, що перебував поруч з Керченською протокою. Пізніше стало відомо, що SIG возив пальне для російської армії в Крим та Сирію. 
  • 9 серпня стався вибух на заводі у Сергієвому Посаді під Москвою. Представники Кремля повідомили, що там розташований піротехнічний завод. Однак відразу після вибуху очевидці зняли на відео предмет, схожий на артилерійський снаряд калібру 122 мм. Причина вибуху наразі невідома.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій