'
Читаєте зараз
Воїни отримали партію крутих натівських дронів: що вони можуть

Воїни отримали партію крутих натівських дронів: що вони можуть

Markiian Oliiarnyk
  • Польські БПЛА-розвідники FlyEye успішно проявили себе в руках західної коаліції під час війни в Афганістані.
  • Ці дрони добре захищені від ворожих засобів радіоелектронної боротьби, тож вивести їх з ладу дуже складно.
  • У війні проти Росії ЗСУ використовують їх для коригування вогню по російських позиціях ЗРК та артилерії.

Українські воїни на передовій отримали підкріплення у вигляді розвідувальних безпілотників польського виробництва FlyEye. Вони розроблені за стандартами НАТО, тож здатні протистояти сучасним російським протиповітряним системам. ключова їхня перевага перед іншими моделями розвідувального класу — можливість запуску фактично з будь-якої місцевості.

Заборона розповідає про особливості польських дронів, які добре себе зарекомендували на війні в Афганістані та під час російського вторгнення в Україну.


Безпілотники FlyEye: характеристики

Збройні сили України отримали першу партію розвідувальних безпілотників FlyEye від проєкту «Армія дронів». Йдеться про пункт управління та чотири літальні апарати. Очікується поставка щонайменше ще 16 одиниць.

Українським воїнам ці БПЛА добре знайомі ще з 2015 року: волонтери доставляли їх військовим під час проведення АТО на сході України. Це безпілотники польського виробництва, розроблені компанією WB Electronics. Успішно використовувалися польським контингентом та іншими союзними по НАТО в Афганістані.

FlyEye — це консольний високоплан, складений з композитних  матеріалів, який запускається вручну, пише Truppendienst. На відміну від більшості інших апаратів цього класу, він не потребує додаткового опорного пристрою для зльоту. Фактично його можна підкидати у повітря у дуже маленькому, обмеженому просторі, наприклад, серед будинків або у лісі.

Читати більше новин в Telegram

«Спереду FlyEye має складений пропелер, а головна частина та корисне навантаження розташовані під корпусом близько до центру ваги. Керування польотом може здійснюватися пілотом вручну, через пульт управління [до 30 кілометрів] або автоматично, по заздалегідь запрограмованому маршруту з можливістю його корегування під час польоту», — відзначають фахівці австрійського мілітарного порталу.

Його головка спостереження оснащена камерою, що працює в денному і тепловому режимах, системами зв’язку, що дозволяють приймати відеосигнал і передавати телеметричні дані на наземну станцію управління в режимі реального часу. Сам апарат летить відносно тихо, оскільки більшу частину польоту він фактично пливе у повітрі завдяки накопиченій тязі електричного двигуна. А перед приземленням, буквально в декількох метрах над землею, FlyEye скидає з себе корисне навантаження (камеру та інші пристрої спостереження) на парашуті. А сам планер баражує до заданого місця посадки.

У ході повномасштабного вторгнення Росії в Україну апарат зарекомендував себе, як БПЛА-невидимка. Він оснащений натівськими засобами захисту від систем радіоелектронної боротьби. Тому за його допомогою українські воїни успішно виявляють ворожі позиції. Зокрема так був знищений один із російський ЗРК «Тор». Його важко засікти, оскільки в його мізках закладені певні алгоритми, радіоелектронні технології, які оркам досі невідомі.

Раніше Заборона розповідала про українські дрони «Лелеку» та «Фурію», які разом з польськими FlyEye складають основу авіапарку тактичної безпілотної авіації Збройних сил України й ефективно допомагають нищити росіян. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій