Читаєте зараз
ЗСУ почали застосовувати термітні боєприпаси з БпЛА: що це таке

ЗСУ почали застосовувати термітні боєприпаси з БпЛА: що це таке

Ilona Kivva
Автор:

Українські БпЛА почали застосовувати вільнопадаючі термітні боєприпаси для знищення ворожої техніки та фортифікацій, пише Мілітарний.

Застосування таких снарядів з безпілотників давно довело свою ефективність у бою, а нещодавно їх стали використовувати військові ЗСУ. До цього малі дрони оснащувалися малоефективними проти бронетехніки уламковими та кумулятивними гранатами від автоматичних гранатометів.

На відео, яке шириться соцмережами, видно, як завдяки лише одному такому боєприпасу оператору безпілотника вдалося підпалити покинутий російський бронетранспортер БТР-82.

Температура горіння термітної шашки становить 2500 градусів за Цельсієм. Цього достатньо, аби підпалити будь-який займистий матеріал, проплавити тонкостінну залізну панель або ж і взагалі наскрізь пропалити алюмінієвий корпус бойової машини.

Такий результат досягається завдяки хімічній реакції між двома металами. Судячи з температури горіння, мова може йти про класичну суміш окису заліза та алюмінію.

Конструктивно 700-грамовий боєприпас складається з алюмінієвого корпусу, плати ініціації та запалювальної суміші, на яку припадає 500 грамів із загальної маси. Вартість такого засобу становить усього 450 гривень, або ж 12 доларів. Причому, його конструкція надзвичайно проста, а компоненти – доступні.

Завдяки своїм спроможностям до підпалу та високій температурі горіння боєприпас чудово підходить для ураження техніки, включно з броньованою, бліндажів, спостережних пунктів, відкритих складів із боєприпасами.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій