Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами.
Південний напрямок
ЗСУ продовжують рух на південь з Вереміївського виступу. 14 липня українські сили наступали біля Урожайного, а 16 липня зайшли в Старомайорське з півночі — його деокупація наблизить до головної лінії оборони Збройних сил РФ (ЗС РФ), що розташована південніше, поруч зі Старомлинівкою. Крім того, ЗСУ вдалося заглибитися в оборонні порядки противника та впритул наблизитися до Приютного (на заході від Старомайорського) та Новодонецького (на сході від Старомайорського).
За словами постійного військового експерта Заборони Романа Світана, напрямок у бік Старомлинівки — найбільш ефективний для основного удару ЗСУ плацдарм: «На напрямку тонша лінія оборони [ЗС РФ], а оперативний простір — близько 50 кілометрів, що зручніше для виконання бойових дій».
ЗСУ продовжують спроби прорвати лінію оборони в районі села Роботине. 18 липня, судячи з повідомлень російських «воєнкорів», українським військам вдалося вклинитись у лінію оборони окупантів на глибину до 3,8 кілометра.
Незмінною ситуація залишається на Херсонському напрямку. Українська армія продовжує контролювати лівобережжя в районі Антонівського мосту. За інформацією Романа Світана, українська розвідка й далі опрацьовує лівий берег для планування майбутнього форсування Дніпра.
Бахмутський напрямок
Південніше від Бахмута ЗСУ вдалося зайняти висоти над Кліщіївкою та взяти під вогневий контроль переміщення ворога в районі населеного пункту. Ще південніше українські війська наблизилися до населеного пункту Андріївка, що поруч з Курдюмівкою (тим самим на цій ділянці було вирівняно лінію фронту).
Північніше від Бахмута українські війська просунулись у напрямку окупованої Красної Гори по трасі Слов’янськ — Бахмут.
Луганський напрямок
ЗС РФ продовжують проводити штурмові операції вздовж лінії Сватове — Кремінна, щоб вийти на адміністративні межі Луганської області. Рух російської армії в бік Торського, де вона мала частковий успіх, було зупинено. Роман Світан зазначає, що на боці української армії — місцевий рельєф, який має переважно болотистий характер: «Є лише кілька місць, де може пройти важка техніка. І, очевидно, ці місця під повним контролем артилерії. Росіяни намагаються по них пройти, але, потрапляючи під вогонь артилерії, відкочуються назад».
Вибухи в тилу армії РФ
16 липня Сили оборони України завдавали удару по складу ракетного озброєння в Ювілейному неподалік від Луганська. Вибухи й дим було чутно та видно навіть у Луганську. Інформацію про влучання підтвердили і в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.
17 липня о 3-й ночі пролунав вибух на Керченському мосту. Найімовірніше, його спричинив підрив плавучого засобу, що наблизився до однієї з опор автомобільного полотна мосту. Внаслідок вибуху міст був пошкоджений та частково виведений з ладу.
19 липня стався вибух на території Кіровського району Криму. Під удар потрапив великий склад боєприпасів (детонація тривала понад добу). За інформацією деяких російських телеграм-каналів, причиною вибуху стало влучання в склад ракет з українського ОТРК «Грім-2».
Сподобався матеріал?
Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій
Редакція Заборони — незалежне українське медіа, яке не отримує гроші від політиків, держави чи олігархів.
Ми робимо якісну, неупереджену журналістику на суспільно значущі теми, і прагнемо доносити достовірну та прозору інформацію до читача.
Підпишіться на Заборону, щоб мати доступ до якісних і яскравих історій, розслідувань, експлейнерів і думок. Ви можете підтримувати нас щомісяця, річною сумою або зробити одноразовий внесок. Обирайте, як вам зручніше підтримувати Заборону, аби редакція продовжувала робити контент для вас.