Читаєте зараз
ЗСУ продовжують оточувати Бахмут та мають успіхи на південному фронті. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ продовжують оточувати Бахмут та мають успіхи на південному фронті. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

  • ЗСУ продовжують рух на південь з Вереміївського виступу. 14 липня українські сили наступали біля Урожайного, а 16 липня зайшли в Старомайорське з півночі — його деокупація наблизить до головної лінії оборони Збройних сил РФ (ЗС РФ), що розташована південніше, поруч зі Старомлинівкою. Крім того, ЗСУ вдалося заглибитися в оборонні порядки противника та впритул наблизитися до Приютного (на заході від Старомайорського) та Новодонецького (на сході від Старомайорського).

За словами постійного військового експерта Заборони Романа Світана, напрямок у бік Старомлинівки — найбільш ефективний для основного удару ЗСУ плацдарм: «На напрямку тонша лінія оборони [ЗС РФ], а оперативний простір — близько 50 кілометрів, що зручніше для виконання бойових дій».

  • ЗСУ продовжують спроби прорвати лінію оборони в районі села Роботине. 18 липня, судячи з повідомлень російських «воєнкорів», українським військам вдалося вклинитись у лінію оборони окупантів на глибину до 3,8 кілометра.
  • Незмінною ситуація залишається на Херсонському напрямку. Українська армія продовжує контролювати лівобережжя в районі Антонівського мосту. За інформацією Романа Світана, українська розвідка й далі опрацьовує лівий берег для планування майбутнього форсування Дніпра.

Бахмутський напрямок

  • Південніше від Бахмута ЗСУ вдалося зайняти висоти над Кліщіївкою та взяти під вогневий контроль переміщення ворога в районі населеного пункту. Ще південніше українські війська наблизилися до населеного пункту Андріївка, що поруч з Курдюмівкою (тим самим на цій ділянці було вирівняно лінію фронту). 
  • Північніше від Бахмута українські війська просунулись у напрямку окупованої Красної Гори по трасі Слов’янськ — Бахмут. 

Луганський напрямок

ЗС РФ продовжують проводити штурмові операції вздовж лінії Сватове — Кремінна, щоб вийти на адміністративні межі Луганської області. Рух російської армії в бік Торського, де вона мала частковий успіх, було зупинено. Роман Світан зазначає, що на боці української армії — місцевий рельєф, який має переважно болотистий характер: «Є лише кілька місць, де може пройти важка техніка. І, очевидно, ці місця під повним контролем артилерії. Росіяни намагаються по них пройти, але, потрапляючи під вогонь артилерії, відкочуються назад».

Вибухи в тилу армії РФ

  • 16 липня Сили оборони України завдавали удару по складу ракетного озброєння в Ювілейному неподалік від Луганська. Вибухи й дим було чутно та видно навіть у Луганську. Інформацію про влучання підтвердили і в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.
  • 17 липня о 3-й ночі пролунав вибух на Керченському мосту. Найімовірніше, його спричинив підрив плавучого засобу, що наблизився до однієї з опор автомобільного полотна мосту. Внаслідок вибуху міст був пошкоджений та частково виведений з ладу. 
  • 19 липня стався вибух на території Кіровського району Криму. Під удар потрапив великий склад боєприпасів (детонація тривала понад добу). За інформацією деяких російських телеграм-каналів, причиною вибуху стало влучання в склад ракет з українського ОТРК «Грім-2».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій