'
Читаєте зараз
ЗСУ прорвали другу лінію оборони на Запоріжжі, а південніше Бахмуту — готуються до заходу в місто. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ прорвали другу лінію оборони на Запоріжжі, а південніше Бахмуту — готуються до заходу в місто. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

  • На Оріхівському напрямку продовжується повільне — по 100–200 метрів на день — просування українських військ від Роботиного на південь, у бік Новопрокопівки. Також ЗСУ намагаються розширити плацдарм західніше Роботиного: 16 вересня українська армія була помічена біля Копані. Судячи з усього, ЗСУ продовжують розм’якшувати другу лінію оборони Збройних сил РФ (ЗС РФ), шукаючи її найслабкіші місця — ймовірно, зондування без різких проривів буде зберігатися певний час і надалі.

Біля західної частини Вербового вперше за літньо-осінню контрнаступальну кампанію українська важка бронетехніка була помічена за другим ешелоном оборони ЗС РФ, повідомляє Інститут вивчення війни. БМП Stryker та Marder помітили за 18 кілометрів від Оріхова — це означає, що ЗСУ вдалося подолати так звані зуби дракона другої лінії російської оборони та знайти достатньо широкий для просування техніки пролом. 

Східний напрямок

  • Минулого тижня силами оборони України було звільнено Кліщіївку. Підрозділи армії РФ, як і у випадку з Андріївкою, були змушені відійти до залізничної колії східніше від Кліщіївки. 

Кліщіївка розташована у низині, тому зосереджувати війська у майже повністю зруйнованому населеному пункті для ЗСУ немає жодного сенсу. Значно важливішим є те, що одразу після звільнення Кліщіївки ЗСУ вдалося зайняти північні висоти біля села, які у майбутньому можуть стати плацдармом для звільнення Бахмуту. Аби не дати українській армії підготувати плацдарм, російські підрозділи систематично йдуть у контратаки на Кліщіївку та Андріївку, проте не мають гіперлокального успіху. 

Постійний військовий експерт Заборони Роман Світан вважає, що у разі розвитку успіху ЗСУ зайдуть в Бахмут з півдня, рухаючись від Кліщіївки, в той час як ЗС РФ будуть вимушені відступати з міста на захід — у бік Попасної та Покровська.

Вибухи у тилу армії РФ

  • 19 вересня близько 7 ранку ЗСУ завдали удару по секретній базі росіян у Мелітополі. Як повідомило Управління стратегічних комунікацій ЗСУ, в результаті удару був знищений штаб командування окупантів. Як зазначає УНІАН, в результаті операції, проведеної спільними зусиллями ЗСУ та СБУ, було поранено начальника штабу та командувача 58-ї армії РФ. Загалом від удару постраждали десятки офіцерів, а близько десяти були ліквідовані.
  • 21 вересня ЗСУ завдали комбінованого удару по військовому аеродрому поблизу міста Саки у тимчасово окупованому Криму. За інформацією видання NV, на аеродромі розміщувалось близько 12 бойових літаків (Су-24 і Су-30), а також ЗРК «Панцир» та база підготовки операторів БПЛА Mohajer. За інформацією видання, для удару були використані безпілотники та ракети «Нептун».

За словами Романа Світана, удари, що завдаються по Криму, не є хаотичними, а виконуються з чітко визначеними цілями та планами на майбутнє: «Основне завдання — завоювання панування у повітрі: знищення ППО та ураження наземних об’єктів [штабів та складів боєкомплекту]».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій