Читаєте зараз
ЗСУ розширюють плацдарм у напрямку Токмака та наближаються до Старомлинівки. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ розширюють плацдарм у напрямку Токмака та наближаються до Старомлинівки. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

  • У Херсонській області ЗСУ продовжують проводити диверсійно-розвідувальні дії на окупованому лівобережжі Дніпра. Як повідомляють російські військкори, ЗСУ залишаються присутніми на лівобережжі поруч з Антонівським мостом та у районі Козачих Лагерів. Окрім того, 11 серпня один з російських воєнних пабліків опублікував інформацію про те, що диверсійна група ЗСУ напала на колону однієї з бригад армії РФ в районі траси Роздольне — Вільна Україна, що в Каховському районі. Варто зазначити, що ця ділянка розташована в глибині: за 10 кілометрів від лінії фронту.

Постійний військовий експерт Заборони Роман Світан впевнений у тому, що головною ціллю подібних операцій зі сторони ЗСУ є підготовка плацдарму для майбутнього форсування Дніпра:

«Однозначно форсування Дніпра можливе. Це найкоротший шлях до Криму, там близько 70 кілометрів до Армянська. Щільність військ російських там невисока, а також найменша кількість укріпрайонів. Тому це один з пріоритетних напрямків».

  • На Оріхівському напрямку ЗСУ продовжують рух до окупованого Токмака. За минулий тиждень Силам оборони України вдалось розширити плацдарм східніше від Роботиного в напрямку Вербового. Нагадаємо, що на цій ділянці фронту ЗСУ вже вийшли на основну лінію оборони РФ. 

Біля самого Роботиного ЗСУ також мали успіх та наблизились впритул до села. Зокрема, 11 серпня в інтернеті з’явилася фотографія солдата ЗСУ поруч із в’їздом у населений пункт. Весь тиждень російські військкори повідомляли про важку для росіян ситуацію на цій ділянці через постійні артобстріли та штурми з боку ЗСУ. За останньою інформацією, українські підрозділи продовжують тиснути на окупаційні війська з півночі населеного пункту, а також обходять його з південно-східного боку з метою оточення. 

На думку Романа Світана, напрямок на Токмак та Мелітополь наразі виглядає найбільш готовим до початку прориву та виходу на оперативний простір:

«Розрізання основної лінії оборони у напрямку Роботиного — це позитивний момент, це вже початок старту нашого прориву та виходу на оперативний простір. Там десь трохи більше 20 кілометрів до Токмака, але на Токмак ми навряд чи підемо. Швидше за все, обходитимемо його на схід, бо там укріплений район, там стоять частини 35-ї армії, кілька бригад, і поки вони ще в такому оперативному резерві».

  • У районі Времіївського виступу ЗСУ вдалося звільнити населений пункт Урожайне, що на сході від Старомайорського, звільненого декілька тижнів тому. Після звільнення Урожайного ЗСУ отримали можливість продовжити рух на населений пункт Завітне Бажання одразу з двох боків: по лівому та правому берегах річки Мокрі Яли, що і почали робити. У разі успішного звільнення Завітного Бажання наступною ціллю може стати Старомлинівка, де проходить основна лінія оборони армії РФ.

«Там хороший фронт роботи проводиться зі справді позитивною динамікою останнім часом. Вводяться оперативні резерви, які показують досить добрі результати», — коментує Роман Світан.

Східний напрямок

  • На Луганщині армія РФ продовжує робити спроби штурмів українських оборонних позицій. Помітних змін на лінії фронту за тиждень зафіксовано не було. За словами Романа Світана, ЗСУ вдалося знайти механізми протидії наступальним операціям РФ за допомогою контролю артилерією танконебезпечних напрямків та вдалим контратакувальним діям.
Роман Світан. Фото: Facebook

«Там включений режим знищення росіян, які в наступальному пориві виходять з місць дислокації на відкриту місцевість, а там уже починає працювати наша артилерія. На цю ділянку останнім часом у достатній кількості поставляються касетні боєприпаси, які унеможливлюють широкомасштабний наступ російських військ», — розповідає Роман Світан.

Як зазначає телеграм-канал «Бахмутський демон», найважчою ділянкою залишається Куп’янський напрямок, де росіяни намагаються окупувати Синьківку, що на півночі від Куп’янська. За словами автора каналу, росіяни на цьому напрямку проводять так звані м’ясні штурми, які досить важко стримувати.

  • На Донецькому напрямку найбільш активною та напруженою залишається ділянка Бахмут — Кліщіївка — Курдюмівка, де ЗСУ продовжують утримувати висоти навколо населених пунктів, а росіяни не залишають спроб контратакувати позиції ЗСУ. Роман Світан каже про зменшення інтенсивності боїв на цьому напрямку та пояснює це зміщенням російського акценту на Луганщину:

«Я б назвав це позиційними боями, оскільки основні резерви і в росіян, і в нашої армії зараз зміщені трохи на схід на Луганському напрямку якраз для того, щоб там протидіяти наступальним діям росіян. Тобто зараз точка докладання сили зрушила трохи на північний схід».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій