Читаєте зараз
ЗСУ рухаються вздовж другої лінії оборони армії РФ, а росіяни збирають новий штурмовий кулак на сході. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ рухаються вздовж другої лінії оборони армії РФ, а росіяни збирають новий штурмовий кулак на сході. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

  • Підрозділам штурмових груп ЗСУ вдалося здійснити важливий ривок та вийти на другу лінію оборони армії РФ на Оріхівському напрямку — так звану лінію Суровікіна між Вербовим та Новопрокопівкою. Водночас ЗСУ зосереджені на розширенні плацдарму в районі Роботиного: наразі ширина плацдарму становить 11 кілометрів, але для того, щоб почати рухатися південніше, українській армії потрібно розширити його ще приблизно на 9–10 кілометрів, зауважує постійний військовий експерт Заборони Роман Світан.

Також 3 вересня російські військові пабліки повідомили, що ЗСУ прориваються у район села Пшеничне, що розташоване значно південніше Новопрокопівки. Судячи з креслень російських ліній оборони, просування цілком можливе — якщо ЗСУ вирішили рухатися вздовж другої лінії (паралельно зачищаючи особовий склад ЗС РФ), а не проривати її в нових місцях.

Роман Світан. Фото: Wikimedia

Однак локальний прорив другої лінії оборони все ще не дає ЗСУ виходу на оперативний простір, адже за нею розташована третя лінія. На думку Світана, ЗСУ, ймовірно, будуть обходити третю лінію східніше від Токмака і рухатися в бік Приморська.

Повідомлення російських військкорів вказують на те, що після декількох тижнів відносної тиші ЗСУ розпочали активні наступальні дії і в районі Времівського виступу. 5 вересня з’явилися повідомлення, що ЗСУ наступають біля села Завітне Бажання південніше від вже деокупованого Урожайного. Одночасно з цим ЗСУ перейшли до наступальних дій у районі Новодонецького та Новомайорського східніше від Вугледара. Скоріше за все, після зрізання Времівського виступу ЗСУ намагаються вирівняти фронт та дорізати його кути — Новомайорське та Новодонецьке. 

Східний напрямок

  • ЗСУ просунулись на один кілометр у районі Кліщіївки та взяли під контроль всю південну частину села. Центральна частина перебуває у сірій зоні, а північний край залишається під контролем окупаційних військ. Враховуючи, що ЗСУ вдалося просунутись на схід від населеного пункту, зайняти панівні висоти та підтягнути туди артилерію, скоріше за все, звільнення Кліщіївки — це один з імовірних оперативних успіхів найближчого часу.
  • На Луганщині окупаційні війська РФ не полишають спроб прорвати українську лінію оборони. Найбільший тиск росіяни чинять у районі Куп’янська, Сватового та Кремінної. За інформацією Світана, ЗС РФ наразі займаються ротацією: російська армія вже вивела з Кремінної частину 41-ї загальновійськової армії, яку замінила частина свіжої 25-ї армії. Крім того, росіяни формують підрозділи штурмових груп і паралельно зонують найслабші місця оборони на лінії між Куп’янськом та Сватовим.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій