Читаєте зараз
ЗСУ відійшли з позиції «Зеніт» під Авдіївкою: що далі

ЗСУ відійшли з позиції «Зеніт» під Авдіївкою: що далі

Ilona Kivva
Автор:

Командування ОСУВ «Таврія» ухвалило рішення покинути позицію «Зеніт» на південно-східній околиці Авдіївки. Це сталось після декількох місяців протистояння, повідомив командувач угрупування військ Олександр Тарнавський.

«Ми тримали цю позицію стільки, скільки це давало можливість ефективно стримувати та знищувати ворога. Рішення відійти було ухвалено задля збереження особового складу та покращення оперативної обстановки», — пояснив він.

Він пояснив, що тактично зайняття цих позицій не надає ворогу стратегічної переваги та не змінює ситуацію в межах Авдіївської оборонної операції. Наразі триває перегрупування військ, поповнення припасів та облаштування підрозділів на нових позиціях. Також відбувається планове посилення підрозділів.

Щоб розширити логістичні коридори, в районі Авдіївки проводяться рейдово-ударні дії. За дорученням Головнокомандувача ЗСУ військовослужбовцям Авдіївки постачається більше боєприпасів та інших засобів ураження.

«Противник зазнає величезних втрат у живій силі. За добу 15 лютого у всій оперативній зоні ОСУВ “Таврія” втрати росіян склали 711 осіб — найбільше в цьому році. Левова частка із цього числа — результат бойової роботи наших військ, які знищують загарбника на Авдіївському напрямку. Лише за добу тут було ліквідовано до півтисячі росіян», — заявив Олександр Тарнавський.
Впродовж тижня спостерігалось просування росіян на південний схід від Авдіївського коксохімічного заводу. Там ворогу вдалося зайти у приватний сектор, перейти залізницю та перерізати Індустріальний проспект. Артерія була дуже важливою для Сил оборони, адже з’єднувала українські підрозділи, розміщені на самому заводі та у місті.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій